“Uległa”, czyli premierowy utwór Lil Masti

“Uległa” to premierowy utwór Lil Masti, którego premiera odbyła się w 14 lutego. Do piosenki powstał zaskakujący teledysk.

Kto zna wcześniejsze poczynania Lil Masti, ten będzie zaskoczony, ponieważ wokalistka postawiła na nieco inną, dojrzalszą i bardziej dopracowaną formę muzyczną. Owszem, nie dla każdego będzie do zaakceptowania estetyzm tej piosenki, który dodatkowo został podkoloryzowany wymownym klipem, jednak trzeba zauważyć, że sama kompozycja została starannie wyprodukowana i nosi w sobie ślady przebojowości. To zderzenie współczesności muzycznej (new school, pop) z klasycznie brzmiącym R’n’B, a nawet funkiem. Producentem i kompozytorem utworu jest Mike Johnson, co także potwierdza zadowalającą jakość tej propozycji.

fot. materiały prasowe

Tekst Beaty Ejzenhart w czytelny, lecz niebanalny sposób odwołuje się do relacji damsko-męskich, ale należy traktować go z przymrużeniem oka. Dystans w podejściu do tego utworu pozwoli nam odkryć jej właściwy charakter. Lil z pewnością go ma i potrafi bawić się przyjętą rozrywkową konwencją.

*****

Silna. Niezależna. Zdeterminowana. Nie ulega presjom, nie ulega stereotypom, nie ulega z zasady. Sama sobie dyktuje warunki. Sama jest sobie sterem i okrętem. Ona nie goni za trendami, ona je wyznacza. Piękna i bestia w jednym ciele. Nie odcina się od przeszłości, lecz czerpie z niej dumnie pełnymi garściami. Mentorka prawie miliona obserwatorów na Instagramie, motywatorka, sportsmenka, wojowniczka i artystka. Kobieta żywioł. Właśnie wydała najnowszy singiel pt. „Uległa” w walentynkowym prezencie dla narzeczonego.

Na tym nie koniec. Para wspólnie wystąpiła w zmysłowym klipie. Teledysk, jak na króla i królową przystało został zrealizowany… w pałacu!

“Singiel ‘Uległa’ już samym tytułem miał prowokować do przemyśleń. Skandal? Z dostawą do domu poproszę. Jestem niezależną kobietą, która się przed nikim i niczym nie ugina, nie można mnie zmusić do uległości a jednak jest taka sfera mojego życia, w której sama tego chcę. To taka sfera, kiedy opuszczam gardę, rzucam w kąt diamentowy miecz, pozwalam zedrzeć z siebie złotą zbroję i staję się małą Mastereczką, gotową na klapsa. Jestem kobietą. Jestem kobietą w pełnym tego słowa znaczeniu i ze wszystkimi wynikającymi z tego faktu konsekwencjami i przywilejami. Jestem kobietą, która nigdy nie wstydziła się swoich pragnień i od zawsze mówiła o nich głośno. Uczyłam pokolenia internautów, jak żyć w zgodzie z samym sobą i akceptować w pełni siebie i swoją seksualność, jak nie wstydzić się własnych pragnień, własnych marzeń, własnych potrzeb i w końcu, jak czerpać z życia, to co ma nam do zaoferowania. Dążę do perfekcji w każdym calu, ale nigdy kosztem siebie i swojej tożsamości. Moja niezależna strona jest mi tak samo bliska, jak dziki zwierz, który wychodzi ze mnie z pełną siłą, kiedy walczę w oktagonie i nie mniej bliska, jak moje kolejne, bardziej perwersyjne oblicze w postaci Mastereczki, która budzi się we mnie “sam na sam” z ukochanym mężczyzną. Mam w sobie niewyczerpane pokłady wewnętrznej siły, i zakorzenioną głęboko w mojej podświadomości pewność, że miłość może przezwyciężyć wszystko. Miłość do siebie samej i miłość do mojej drugiej połówki. Wiele mnie we mnie ale to właśnie przy Tomaszu jestem swoją ulubioną wersją siebie i to jemu dedykuję ten utwór. Szczęściarz z niego, czyż nie?” – mówi o utworze sama wokalistka.

Nowa Era Lil Masti

W takim wydaniu jej jeszcze nie słyszeliśmy. “Uległa” to klimatyczny utwór będący połączeniem klasycznego groove i funk, jak Michael Jackson, czy Bee Gees z amerykańskim new schoolem odpowiadającym dzisiejszym standardom. Producentem i kompozytorem utworu jest Mike Johnson (twórca między innymi głośnego hitu „Eluwina”) a tekst razem z Masti stworzyła Beata Ejzenhart (pisząca między innymi dla Sylwii Przybysz, czy Tomka Luberta).

 

fot. okładka singla

Leave a Reply