Razem Robimy Dobro. “Czas ołowiu” Budki Suflera w wykonaniu innych artystów

W „Czasie ołowiu” Budki Suflera AD 2021 śpiewają: Katarzyna Wilk, Natalia Zastępa, Grzegorz Skawiński, Kuba Badach, Mateusz Ziółko, Wojtek Cugowski, Marek Kaliszuk i KasjaN. Nowa wersja jest hołdem dla Romualda Lipki, który odszedł rok temu, a także dla innych wielkich artystów, których nie ma już z nami.

„Czas ołowiu” – kultowy utwór z repertuaru Budki Suflera, nagrany w 1984 roku, oryginalnie zaśpiewany został przez Felicjana Andrzejczaka. Autorem niezapomnianego tekstu jest Marek Dutkiewicz – legenda polskiej muzyki, twórca słów do około tysiąca polskich przebojów.

fot. materiały prasowe

To dzieło wyjątkowe – przejmująca muzyka i słowa pełne emocji, z którymi nie tak łatwo sobie poradzić, gdy odchodzi ktoś dla nas ważny. Marek Dutkiewicz przyjął zaproszenie do współpracy i zaktualizował tekst tak, by stał się on hołdem dla tych artystów polskiej sceny, po których pozostała niewypowiedziana pustka. W nowej aranżacji piosenka nabiera jednak nowego znaczenia – niesie też pozytywne, pełne nadziei przesłaniepamiętamy o Was, jesteśmy Wam wdzięczni, dzięki Wam jesteśmy. Dziękujemy!

Data premiery piosenki jest nieprzypadkowa – 6 lutego przypada pierwsza rocznica śmierci Romualda Lipki, twórcy tego przeboju. Wszyscy artyści i twórcy wzięli udział w projekcie pro bono, a dochód ze sprzedaży piosenki zostanie przeznaczony na doposażenie oddziałów rehabilitacyjnych Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”.

Teledysk do utworu “Czas ołowiu” został nagrany w Inowrocławiu.

kompozytor: Romuald Lipko

słowa: Marek Dutkiewicz

aranżacja, produkcja muzyczna: Michał Pietrzak

miks i mastering: Marcin Szwajcer

wydawca: Universal Music Polska

okładka singla: Joanna Tysler

 

Leave a Reply