“Mario, czy już wiesz?” w wykonaniu Sinfonii Carpathii & Ewy Novel

W okresie świątecznym swoją premierę miał klip do kolędy “Mario, czy już wiesz?” w wykonaniu orkiestry Sinfonia Carpathia pod batutą Wojciecha Zwierniaka. Wyjątkową kolędę uzupełniła swoim wokalem Ewa Novel.

Oryginalna aranżacja napisana została przez altowiolistkę orkiestry Ewę Borcz, która na co dzień występuje z Kwartetem Galicyjskim.

fot. materiały prasowe

Ewa Novel – urodzona w Chicago, charyzmatyczna wokalistka, autorka tekstów. Obdarzona ogromnym  talentem, niezwykle ciekawą barwą głosu i południowym temperamentem oraz orientalną urodą. Wielokrotnie występowała dla zagranicznej publiczność m.in. w Niemczech, Austrii, Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech. Laureatka 7. edycji “The Voice of Poland”.

Projekt został częściowo sfinansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19.

Sytuacja związana z pandemią uniemożliwiająca muzykom koncerty przed publicznością, zmotywowała artystów do stworzenia wyjątkowego dzieła, które pozwoli odbiorcom i miłośnikom zarówno muzyki klasycznej jak i popularnej odkrycie kolęd w zupełnie nowym wydaniu.

*****

Sinfonia Carpathia to orkiestra, w której skład wchodzą absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, pochodzący z Sądecczyzny. Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego „Carpathian”, którego celem jest propagowanie muzyki i młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu oraz poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji, opartej na przyjaźni i pasji do muzyki. Podstawowy skład instrumentalny Sinfonii Carpathii to kwintet smyczkowy, rozszerzany przy okazji większych wydarzeń o pozostałe sekcje. Orkiestra wykonuje zróżnicowany repertuar, od dzieł kompozytorów klasycznych i współczesnych, po wielkie dzieła muzyki filmowej. Efektem pracy artystów są koncerty, które dają im możliwość prezentacji swoich umiejętności, a publiczności odbioru wrażeń muzycznych na najwyższym poziomie.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply