Dominika Barabas prezentuje świąteczną piosenkę “Leć Mikołaju”

„Leć Mikołaju” to pierwsza świąteczna propozycja Dominiki Barabas w dotychczasowej karierze. Utwór ma szczególne znaczenie w życiu artystki i znajdzie się jako bonus na jej premierowej płycie.

Piosenkarka napisała utwór z myślą o córeczce, przechodzącej akurat „kryzys” wiary w Świętego Mikołaja… czy owe dźwięki wystarczyły, by uratować magię świąt? Oceńcie sami!

fot. Izabella Sapuła

Posiadaczka niezwykle charakterystycznego wokalu prezentuje nam piosenkę energetyczną, ale również niezwykle ciepłą w przekazie; żadnego smęcenia o padającym śnieżku! Wpadająca w ucho melodia i uśmiech – ot co! W niebanalny sposób też można oddać klimat zimowo-świąteczny.

To już kolejny premierowy utwór wokalistki w ostatnim czasie, który zaskakuje innowacyjnym (acz nieprzesadnym) podejściem do tematu. Ten numer pozostanie z nami na niejedne święta!  Nie przypadkiem piosenka miała więc swoją oficjalną premierę  6 grudnia 2020 w Mikołajki. Odświeżcie swoje świąteczne playlisty! Warto.

“Święta to czas magiczny dla wielu ludzi, naznaczony bliskością i rodzinnym ciepłem. Dla najmłodszych jest to moment wyczekiwania na pierwszą gwiazdkę i sanie św. Mikołaja, wypełnione po brzegi prezentami. Czyż w każdym z nas nie zostało trochę z dziecka? I choć być może przez cały rok, w kieracie codzienności, czujemy się jak skrzaty przy fabrycznej taśmie w Laponii, to przy opadach pierwszego śniegu z tyłu głowy zawsze kołacze się marzenie ujrzenia reniferów pędzących po rozgwieżdżonym niebie.” – Dominika Barabas

Piosenka “Leć Mikołaju”, przypomina o wewnętrznym dziecku, wciąż niezachwianie wierzącym w cuda i najprawdziwszą magię! Niech chociaż przez tych kilka dni w roku w sercach zapanuje niezmącony spokój, a w domach rozgości się wszystko co olśniewająco baśniowe!

Tekst i muzyka: Dominika Barabas
Instrumenty klawiszowe, instrumenty smyczkowe, dzwonki, wokal: Dominika Barabas
Gitara basowa: Wojtek Famielec
Instrumenty perkusyjne: Mateusz Brzostowski
Miks/Mastering: Szymon Orchowski

 

fot. okładka singla

Leave a Reply