Cannonball prezentuje nowy singiel “Nim wstanie dzień”. Premiera EP “Kule biją”

“Nim wstanie dzień” to najnowszy singiel zespołu Cannonball, który promuje wydaną 13 listopada EP “Kule biją”.

“Nim wstanie dzień” opowiada o odcieniach miłości, o tym jak trudno zbudować relację, o silnych emocjach, które są obecne w naszym życiu. Istnieje duży rozdźwięk między wizją miłości z “happy endem” daną nam w filmach, książkach, a tym, co dzieje się w rzeczywistości.

Wchodzimy w relacje uzbrojeni w wyobrażenia o tym, jak partner powinien się zachowywać, co powinienem/powinnam “uzyskać” z danej relacji, a często okazuje się, że dzieje się inaczej, niż zakładaliśmy. Bo w grę wchodzą emocje, inne potrzeby. Starając się usilnie dopasować rzeczywistość do naszych wyobrażeń zderzamy się z murem, pojawia się zaskoczenie, żal, smutek, złość, przemoc, dochodzi też do tragedii.

fot. materiały prasowe

Nie ma 100% idealnych par, rodzin, związków. Każdy zmaga się z większymi, czy mniejszymi problemami i to, jak wygląda dana relacja zależy bardziej od naszego nastawienia, chęci do kompromisu, zrozumienia, a nie od nieskończonych pokładów miłości, które w sobie możemy nosić.

Autorem nagrań jest Paweł Karliński z karlin.studio, autorem magicznego wstępu oraz aranżacji symfonicznej do piosenki “Nim wstanie dzień” jest poznański multiinstrumentalista Bartek Miler. Za klip do piosenki odpowiada Radosław Salamończyk.

Nazwa EP “Kule Biją” w swojej dwuznaczności nawiązuje do nazwy zespołu, ale też do ładunku emocjonalnego zawartego w warstwie tekstowej czterech utworów. Każda piosenka to kula armatnia – potężny ładunek energii i emocji – ma zwrócić uwagę na ważne kwestie społeczne, zadać pytanie, być może dać propozycję odpowiedzi. Ale też zmusić do dyskusji i przemyśleń. “Mamy nadzieję, że nasi słuchacze będą w stanie się identyfikować z zaproponowaną przez nas filozofią życia.”

*****

Cannonball to poznański skład hard rockowy, w skład, którego wchodzą muzycy z dużym doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Na swoim koncie mają liczne współprace artystyczne min. z Kasią Kowalską, Markiem Piekarczykiem, Dawidem Kwiatkowski czy Stachurskym.

“Działając od 2018 r. stworzyliśmy debiutancki, mocny koncertowy repertuar, którego część została zarejestrowana w marcu 2019 w Karlin Studio, jako EP “Friends with Benefits”. Obecnie dołączyła do tego nasza druga EP “Kule Biją”.”

Link do serwisów streamingowych “Kule Biją” EP: https://ffm.to/CannonballKuleBija

 

fot. okładka singla

Dodaj komentarz