Premierowy album “Symphoethnic” zespołu Golec uOrkiestra

20 listopada to data premiery albumu “Symphoetnic” zespołu Golec uOrkiestra. Gościnnie na płycie pojawili się Kubę Badacha, Piotr Cudowski, Andrzej Lampert, Bedoes, Gromee, Krzysztof Trebunia-Tutka i grupa bębniarzy Wataha.

Muzyka przekracza granice, nie dba o czas i przestrzeń, nie daje się wepchnąć do ciasnych szufladek. Liczy się tylko to, czy wzrusza, czy każdy z nas znajdzie w jej dźwiękach cząstkę siebie. Z taką myślą tworzyliśmy spektakl muzyczny „Symphoetnic”, którego zapis trzymacie w dłoniach. To oryginalny projekt na którym zgodnie współbrzmią: energetyczny, zadziorny folk, i elegancka, szlachetna klasyka, tworząc nową muzyczną jakość.

fot. okładka płyty

 

Autorami pomysłu są Golec uOrkiestra i Silesian Art Collective Symphony, a aranżacje do utworów stworzyli: Krzysztof Herdzin, Rafał Rozmus i Łukasz Pilch. „Symphoethnic” to nie tylko dwa tytułowe komponenty. Znajdziecie na niej także trochę rockowej zadziorności, liryki, klimatu Podhala i Beskidu, jazzowej improwizacji i klubowych bitów. A o to muzyczne bogactwo zadbali nasi wyjątkowi goście: Piotr Cugowski, Kuba Badach, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Lampert, Gromee, Bedoes oraz grupa bębniarzy Wataha. Każdy dźwięk na tej płycie pięknymi obrazami obdarował Jacek Kościuszko, autor niesamowitych wizualizacji, które powstały specjalnie na potrzeby „Symphoethnic”.

Koncert został zarejestrowany 23 sierpnia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Płyta zawiera m.in. przebój „Górą Ty” , którego autorami są Gromee, Bedoes i Golec uOrkiestra oraz zupełnie nowy utwór „W nieznane” skomponowany i wykonany przez Edytę Golec.

Tracklista:

1. Na holi
2. Młody maj
3. Górą ty
4. Ty i tylko ty
5. Crazy is my life
6. Słodycze
7. Wywioło mnie w góry
8. Ściernisco
9. W nieznane
10. Wyseł Jasiek
11. Góralskie Tango
12. Lornetka
13. Ej Grónićku
14. Leć muzyczko
15. Janosik
16. Za oknem wiatr
17. Lawina
18. Życie jest muzyką
19. Kto się ceni
20. Pędzą konie

 

2 odpowiedzi na “Premierowy album “Symphoethnic” zespołu Golec uOrkiestra”

  1. Pomimo tego, że znałam i uwielbiałam “Lornetkę”, “W górę Ty” powaliło mnie na kolana , to “Na Holi” gdzie występuje mała Zosia ujęło mnie najbardziej za serce! Najlepszy utwór z nowej płyty!!! Nową płytę dostałam w prezencie, o wiele bardziej podoba mi się część gdzie jest zarejstrowany cały koncert z Katowic niż ta tylko z muzyką, ten koncert jest Taki autentyczny! <3

  2. Pomimo tego, że znałam i uwielbiałam “Lornetkę”, “W górę Ty” powaliło mnie na kolana , to “Na Holi” gdzie występuje mała Zosia ujęło mnie najbardziej za serce! Najlepszy utwór z nowej płyty!!! Nową płytę dostałam w prezencie, o wiele bardziej podoba mi się część gdzie jest zarejstrowany cały koncert z Katowic niż ta tylko z muzyką, ten koncert jest Taki autentyczny! <3

Leave a Reply