ZUZA BAUM i jej premierowy utwór “Projekt Away”

“Project Away” to premierowa propozycja ZUZY BAUM, do której powstał teledysk. ZUZA to nowa twarz na polskim alternatywnym rynku muzycznym.

ZUZA BAUM to młoda artystka; tekściarka, wokalistka i… raperka, wkraczająca na polską scenę ze świeżo brzmiącą mieszanką rapu, hip hopu i jazzu.

Zuza znana jest m.in. z alternatywnego projektu Atlantyda La5er x ZUZA BAUM docenionego w 2020 roku przez Tak Brzmi Miasto oraz fundację Luneta Nocą. 5 listopada 2020 roku rozpoczyna swoją solową karierę publikując singiel “PROJECT AWAY”.

fot. materiały prasowe

 

Jeśli chodzi o polską scenę muzyczną to takich projektów było dotychczas niewiele. Choć można w utworze “Project Away” znaleźć pewne wspólne punkty z twórczością Pauliny Przybysz, to wiążą się one zapewne z podobnymi inspiracjami, które sięgają daleko poza słowiańską melodykę. ZUZA BAUM to charyzmatyczna wokalistka, która w premierowym utworze wyraźnie zaznaczyła własną indywidualność. Ważny jest także teledysk, bo to właśnie taniec w nim przyjmuje pewną symboliczną formę. Jeśli połączymy to z tekstem i przekazem (a ten jest genialny), utwór nabiera właściwego kształtu. Przyciągająca energia, porywający vibe i nienachalny sygnał wysłany do odbiorców – to także przemawia za istotnością tej propozycji. Warto czekać na więcej.

 *****

Utwór “PROJECT AWAY” opowiada o długim i często bardzo trudnym procesie odnajdywania miłości do samego siebie. O akceptacji i przytuleniu właśnie tych fragmentów naszej przeszłości i nas samych, które do tej pory wiązały się z poczuciem wstydu i niepewności. O odnalezieniu siebie po prostu, zamiast siebie wyłącznie  w kontekście drugiego człowieka. W teledysku zobaczymy dwie, chwilami wręcz zespolone ze sobą kobiety, z czego jedna z nich ma symbolizować właśnie to, z czym tak trudno jest nam się w środku nas samych zaprzyjaźnić – seksualność, strach, kompleksy, traumy i wstyd. Ich taniec i relacja – bezwarunkowe dążenie do połączenia i odbijanie się od siebie to wizualizacja procesu akceptacji i zakochiwania się w samym sobie i swojej niedoskonałości.

Utworu możecie posłuchać w serwisach streamingowych: https://ffm.to/ZuzaBaumProjectAway

 

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz