Kolejne odsłony projektu GARAGE SHOW. Szansa dla młodych, premiera co tydzień

GARAGE SHOW to inicjatywa, która powstała aby promować sztukę znaną i nieznaną. Dotychczas ukazały się koncerty artystów takich jak: Bisz x Radex, Jan Serce, Rat Kru, Izzy And The Black Trees, Lastryko, Stonerror, Francis Tuan, Runforrest oraz Lor.

Koncerty odbywają się w wyremontowanej XIX wiecznej wozowni Pałacu Porażyn.

Wozownia Pałacu Porażyn – przez lata była autentyczny garaż – znajduje się pośrodku wielkopolskich lasów, pięknie położony, otoczony parkiem zwanym „Gniazdo dębów”. W sąsiedztwie przez ścianę ma swoją siedzibę studio nagrań Vintage Records, które rejestruje dźwięk podczas koncertu. Zespół tworzy grupa pasjonatów którzy działają profesjonalnie w branży muzycznej i około muzycznej.

fot. materiały prasowe

Celem tego projektu jest pokazanie młodym artystom poprzez przykłady zespołów i muzyków którzy odnoszą sukcesy, że nawet jeśli zaczynają w garażu w wiosce pod jakimkolwiek miastem, to nie są na straconej pozycji. Na wydarzeniach Garage Show widzowie mają okazję oglądać i słuchać artystów znanych z list przebojów a także takich, którzy dopiero próbują zaistnieć w przestrzeni publicznej. Zarówno jedni i drudzy bardzo potrzebują miejsc w których mogli by w pełnej krasie zaprezentować swoją twórczość. Bardzo dużą waga przykładana jest do jakości warstwy wizualnej jak i dźwiękowej. Ekipa techniczna stara się, aby widz był w pełni usatysfakcjonowany a artysta w pełni mógł zaprezentować swoje walory.

 

Wiosną Fundacji Vintage Records udało się pozyskać grant z Narodowego Centrum Kultury na realizację video oraz live streamów w przestrzeni Garage Show. Zarejestrowano je w okresie od czerwca do września. Dotychczas ukazały się koncerty artystów takich jak: Bisz x Radex, Jan Serce, Rat Kru, Izzy And The Black Trees, Lastryko, Stonerror, Francis TuanRunforrest oraz Lor. Każdy zespół reprezentuje inny styl muzyczny i inną wrażliwość. Kilka innych, arcyciekawych pozycji czeka w kolejce na publikację. Warto się przyjrzeć tej inicjatywie. Premiera nowych odcinków odbywa się cyklicznie w każdy czwartek.

fundacja@vintagerecords.pl

Link do kanału YT: https://youtube.com/c/GarageShowPoland

Link do profilu FB: https://www.facebook.com/garageshowpoland

 

 

W czwartek, 05 listopada na kanale Garage Show w serwisie YouTube ukazał się premierowy zapis koncertu zespołu Lor. Pod tą nazwą kryją się obecnie cztery dziewczyny – Julia Skiba, Paulina Sumera, Jagoda Kudlińska  i Julia Błachuta oraz dwóch współpracujacych z nimi producentów: Michał „Mamut” Sarapata oraz znany ze współpracy z Pauliną Przybysz: Mateusz Sarapata.  Dziewczyny zadebiutowały w 2015 roku utworem “Windmill”.  Trzeba dodać, iż wtedy były w trzeciej klasie gimnazjum. Zespół ten mimo młodego wieku dorobił się już całkiem pokaźnego grona fanów oraz niesamowicie przychylnej oceny mediów. Podczas koncertu w Garage Show zaprezentował utwory z najnowszej EP zatytułowanej “Sunlight”.

Cykl koncertów został “współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply