Wojtek Cugowski zapowiada solowy album. Posłuchaj singla “Nie czekaj na znak”

Po blisko 25 latach kariery Wojtek Cugowski – gitarzysta, wokalista i kompozytor, którego znamy, chociażby z zespołu Bracia i projektu Cugowscy, zadebiutuje płytą solową. Album zapowiada singlowa piosenka “Nie czekaj na znak”.

W piosence znajdziemy wszystko to, co Wojtek w muzyce kocha najbardziej. Piękne melodie, ambitny pop, rock i klasyczne heavy – takie granie od zawsze jest bliskie sercu Cugowskiego. Bliskie jest również muzykom, z którymi Wojtek współpracował przy solowym debiucie.

fot. materiały prasowe

“Nad płytą pracuję ze starymi znajomymi z czasów zespołu Bracia: Tomek Gołąb (gitara basowa), Bartek Pawlus (perkusja), pełny skład dopełniają Bartek Jończyk (gitara) i Mariusz Nejman (instr. klawiszowe)” – zdradza Wojtek.

“Nad produkcją muzyczną płyty będzie czuwał Marcin Limek, znany i ceniony w branży producent muzyczny, który z sukcesami współpracował z wieloma znanymi polskimi artystami”.

Wspomniani Tomek Gołąb i Marcin Limek są współautorami muzyki do singla “Nie czekaj na znak”. Tekst jest dziełem Wojtka Cugowskiego. Piosenka ma proste, ale jakże ważne przesłanie – nigdy się nie poddawać, wbrew opiniom otoczenia oraz innym przeciwnościom losu należy dążyć do wyznaczonego celu, bo czas nie stoi w miejscu. “Nie zwlekaj i walcz, bo czasu jest tak niewiele” – śpiewa w refrenie Wojtek. Kompozycja stylistycznie znajduje się na przecięciu najwyższej jakości popu i rocka, w stylu The Goo Goo Dolls, Bryana Adamsa, czy uwielbianego przez Wojtka Whitesnake.

“Mam nadzieję, że pierwsza piosenka z nadchodzącej płyty przypadnie Wam do gustu. Jestem pewien, że w przyszłym roku spotkamy się na koncertach promujących nową płytę. Tego Wam i sobie życzę” – mówi Wojtek Cugowski.

“Nie czekaj na znak” to zwiastun wspomnianego solowego debiutu Cugowskiego. Nad brzmieniem artysta pracuje z Marcinem Limkiem. “Jestem naprawdę zachwycony pracą z Marcinem, jednocześnie jestem ogromnie ciekawy efektu” – zapewnia.

Jeśli chodzi o sposób pracy nad albumem, artysta mówi następująco: “Pracujemy nad płytą na dwa sposoby: jeden to moje wspólne spotkania z Marcinem nad pomysłami na piosenki i składanie tych pomysłów w całość, aranżowanie utworów. Drugi to spotkania wszystkich muzyków na próbach twórczych, gdzie pojawiają się zwykle mocniejsze, bardziej rockowe numery”.

Album ukaże się na wiosnę 2021 roku. Fani talentu Wojtka, którzy obserwują jego muzyczną karierę, na pewno nie będą zawiedzeni. Artysta tak mówi o zawartości płyty: “Co mogę powiedzieć na pewno: będzie sporo rocka, sporo gitar, również brzmienia akustyczne, ale szczególnie chciałbym zadbać o to, żeby pojawiły się dobre melodie. To jest to, co bardzo cenię w muzyce”.

Najprawdopodobniej wszystkie teksty na płycie będą autorstwa Wojtka Cugowskiego. Muzyk tak to wyjaśnia: “To moja pierwsza płyta, tak naprawdę mój kolejny debiut, nie wiem, czy nie najważniejszy. Chciałbym więc, żeby całość była jak najbardziej “moja” i odzwierciedlała wszystko to, kim jestem i co chciałbym przekazać przez muzykę. Pisanie tekstów po polsku to dla mnie nowość, nie jest to łatwe, żeby napisać coś naprawdę sensownego, nie trywialnego, ale podejmuję to wyzwanie”.

 

Jedna odpowiedź do “Wojtek Cugowski zapowiada solowy album. Posłuchaj singla “Nie czekaj na znak””

Leave a Reply