CowdeR prezentuje nowy album. Posłuchaj singla “Niewstyd”

CowdeR wraca po kilku latach z nową EP-ką “Ludzie”. Singlem promującym ten minialbum jest utwór “Niewstyd”. To dobra propozycja wprowadzająca w charakterystyczne rockowe brzmienie zespołu.

Na mini albumie znalazły się: “Niewstyd”, “Kolędnicy uciech prostych”, “KUKŁY”, “RhPlus” oraz “Proste Słowa”, które powstały w ramach akcji #Hot16Challenge2.  Singlami promującymi nowe wydawnictwo są nieco postpunkowy “NIEWSTYD” i klasycznie rockowe “RhPlus”. Do obu piosenek powstały klipy w formie lyric video. Najbardziej charakterystyczne dla zespołu są za to mocniejsze “Kukły” i “Kolędnicy uciech prostych”.

fot. materiały prasowe

CowdeR tworzą obecnie gitarzysta Mikołaj Adamski i wokalista Artur Łukaszewski.

 “LUDZIE” to takie nasze, rockowe granie w nowoczesnej formie. Pobawiliśmy się słowem i muzyką. Nadaliśmy tym piosenkom CowdeRowy sznycik, ale wszystko jest muśnięte współczesnością. Jak zwykle mocną stroną są polskie teksty autorstwa Artura. Słuchając EPki “LUDZIE” wszyscy będą mieć pewność, że słyszą CowdeR:) – podkreśla Mikołaj Adamski, który sam zajął się kompozycją wszystkich utworów.

– To ważne, że Mikołaj pracując nad kształtem piosenek zachował klimat z pierwszej płyty ale kompozycje są nowoczesne. Zawsze byliśmy kojarzeni z dobrą zabawą na koncertach. Z wybuchową mieszanką brzmienia,  energii i ekstazy nerwowej na scenie. Teraz udowodnimy mam nadzieję, że potrafimy być wariatami także w czterech ścianach studia – dodaje Artur Łukaszewski.

Co ciekawe, bębny do wszystkich utworów nagrał Dariusz “DARAY” Brzozowski znany z zespołów Hunter, Dimmu Borgir czy Black River, a basem i realizacją projektu zajął się Filip Hałucha z Heinrich Studio, ex Rootwater, Vesania.

Tytuł mini albumu to w skrócie opis tematyki zawartej w tekstach i jednocześnie kontynuacja przekazu z pierwszej płyty “El Payaso”. Zwyczaje, przywary, gusta i problemy współczesnego świata, czyli to wszystko czym dziś żyją “Ludzie”. To zapis spostrzeżeń, które słuchacz może interpretować w dowolny sposób, przez co zespół tworzy niejako platformę do dyskusji. Muzycznie CowdeR z nu metalu podąża w stronę mocnego rocka z elementami grunge’u. Więcej jest melodii i pojawiają się motywy orientalne. Zespół eksperymentuje brzmieniowo i sam określa teraz swoje granie jako grungecore. “EP-ka “Ludzie” jest zapowiedzią drugiego albumu, nad którym trwają prace.

Pierwsza płyta zespołu CowdeR, “El Payaso” oraz nowy mini album dostępne są na muzycznych platformach streamingowych.

 

 

Leave a Reply