Krulig prezentuje premierowy utwór “Ballada o dojrzałości 2”

“Ballada o dojrzałości 2” to już kolejna propozycja Kruliga, której premiera odbyła się 14 października 2020. To sprawna kontynuacja “Ballady o dojrzałości 1”.

Ballada o dojrzałości 2” to syntetyczny utwór nakreślający nam zarys spraw i problemów znajdujących się w głowie Dominika. Znajdziemy tutaj walkę z samym sobą jeśli chodzi o trzymanie diety, niejedzenie fast foodów czy spożywanie alkoholu. Artysta rzuca też więcej światła na sprawy uzależnień czy codziennych nawyków, a wszystko leczy za sprawą szybkiej nocnej jazdy samochodem po mieście.

Kompozycja oscyluje wokół regularnej stopki i prostego, lecz wciągającego bitu stworzonego na typowo elektronicznych dźwiękach.

fot. materiały promocyjne

Całość oczywiście dopieszczają perkusjonalia osadzone w typowo hip-hopowym groovie. Instrumental brzmi naprawdę jakościowo pomimo tego, że za wiele się w nim nie dzieje. W głównej melodii brak jakiejkolwiek zabawy takimi parametrami, jak częstotliwość czy rezonans, ale jestem w stanie to przeboleć. Może następnym razem. Cubson i tak zrobił tutaj naprawdę dobrą robotę.

Jeśli chodzi o sam rap Kruliga to ciężko się do czegoś przyczepić. Słychać tutaj indywidualny styl i swobodne flow, co w połączeniu z bitem o tempie 90-100 bpm daje pozytywny efekt. Artysta pokazuje nam także progres od pierwszej części „Ballada o dojrzałości” wydanej pod koniec 2019 roku. Na pewno warto go obserwować, bo robi się coraz ciekawiej.

Kim jest Krulig?

Imię Dominik, lat 25. Na co dzień programista, raper i ziomek. Ostatnio jakiś czas na diecie. Pisze dla swoich fanów ballady. “Ballady o Kurde Życiu”; tj. o podatkach, o przemijaniu, o karierze, ale też o spaniu.

Wszystko z czym zderzamy się praktycznie na co dzień. Wyróżnia go niecodzienne podejście do codziennych tematów. Storytelling, opowiastki o innych i zdrowe nastawienie. Nie pała nienawiścią ani miłością, a jego teksty są esejami, w których argumentuje pozytywy i negatywy swojego motywu o którym akurat rapuje.

Więcej o Balladach

Każda kolejna ,,Ballada o Kurde Życiu” wychodzi w odstępie 3-4 tygodni. Na razie projekt nie zamyka się w określonej ilości kawałków. Jest to album o życiu. Temat jest szeroki jak rzeka i z pewnością nie da się go wyczerpać. Dopóki zajawka i świeżość zostanie utrzymana to kolejne piosenki będą się pojawiać. W zapowiedzi jest też fizyczna wersja albumu przewidziana na pierwszy kwartał 2021.

Wideoklip który prezentuje Krulig jest tak naprawdę rozgrywką w grę – Spaace rap. Na https://najbamjusik.pl możemy również zagrać w scenariusz “Ballada o dojrzałości 1”. Gra została stworzona w wolnym czasie przez AlkaPivo, który jednocześnie pracuję w kooperacji z raperem Słoń nad projektem M.E.A.T. https://meatrpg.com

Warto czekać na kolejne ballady i sprawdzać te aktualne. Cykl 3-4 tygodni do premiery następnych wciąż obowiązuje. Czekamy na kolejne historie z kurde życia.

 

fot. okładka singla

 

Dodaj komentarz