Molly Bloom i pierwszy singiel “Tragica Moloi”

“Tragica Moloi” to pierwszy singiel zespołu Molly Bloom. Grupa działa od roku w Krakowie i wciąż pracuje nad swoimi kolejnymi propozycjami.

“Pierwszy nasz singiel. O wyspach połączonych miłością do nienawiści i nienawiścią do miłości. Wyspach, które już nie przywrócą się do życia, ani nie zabiją. Trwają w wiecznym śnie. Gdzieś w niebycie, czyli tam, gdzie nie chcemy być. Żyjemy obecnie w czasach izolacji, prywatnych wojen, toksycznych relacji, ukrytego nieszczęścia. Piosenka ta jest przeciw temu. Kończy pewien etap i pozostawia otwartą drogę. Tylko od nas zależy, którą ze ścieżek wybierzemy…” – jak informuje zespół.

fot. materiały prasowe

“Tragica Moloi” – nagranie na bass, gitarę, perkusję oraz wokal. To tylko tyle i aż tyle.

Molly Bloom jest zespołem, który nie miał prawa powstać, a powstał. Muzykę, którą wykonują można określić mianem wielowymiarowej – od art-post rocka przez nową falę, alternatywę po brzmienia mocniejsze. Jest to twórczość nowoczesna, z szacunkiem dla przeszłości i samych twórców. W repertuarze grupy przewijają się piosenki melodyjne, aspirujące do przebojowości, jak i rozbudowane kompozycje pełne niebanalnych rozwiązań i dramaturgii. W warstwie tekstowej zręcznie udało się połączyć delikatność, kobiecość z odwagą i grą słów.

Grupa zawiązana została w listopadzie 2019 w Krakowie, przez trzy muzyczne indywidualności: Daniela Jabłonowskiego, Dariusza Regulskiego i Andrzeja Zaczkowskiego. Po licznych zawirowaniach związanych z poszukiwaniami odpowiedniego głosu i ”wojną z niezidentyfikowanym” (pandemia) w czerwcu 2020 odnalazła ich utalentowana wokalistka – Klaudia Kroczek. Przyszła i została.

“I niech nasza wspólna droga w ciemnościach ku światłu – trwa jak najdłużej. I bądźmy w tej drodze razem.”

*****

Zespół Molly Bloom w składzie:

Klaudia Kroczek – śpiew (Światło)

Daniel Jabłonowski – bass (Rozum)

Andrzej Zaczkowski – gitara (Spokój)

Dariusz Regulski – perkusja (Serce)

 

Molly Bloom 

Zwątpić w oczywiste

Odkrywać zakryte

Pozwolić na nierozumienie

Przyznać, że się nie wie

Leave a Reply