Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson zapowiadają album “Sketches from the North”

“Sketches from the North” to najnowsza płyta polsko-szwedzkiego duetu – Michał Tomaszczyk & Petter Olofsson, zawierająca kompozycje Michała Tomaszczyka inspirowane naturą północnej Skandynawii, która stała się jego nowym domem. Album ukaże się 10 listopada 2020.

Muzycy z ugruntowaną pozycją na scenie europejskiej, na co dzień członkowie Norrbotten Big Band, mający na swoim koncie współpracę z najlepszymi artystami z całego świata wydają swój pierwszy autorski krążek.

CD można otrzymać przedpremierowo wspierając projekt: https://zrzutka.pl/j6ypyn

Link do przedpremierowego zapisania albumu w Spotify: https://show.co/Fr9jqQR

fot. materiały prasowe

 

 

Legendarny szwedzki muzyk Nils Landgren po przedpremierowym przesłuchaniu albumu wyraził się o nim tymi słowami:

“Michal Tomaszczyk is a quite new name for me and a very pleasant one. 
On this album he and the marvellous bassist Petter Olofsson takes us on a ride full of surprises, full of joy and always with an impeccable feeling for the idiom. Michal has his very own distinguished sound and a technique beyond most boneplayers. His compositions are daring yet very melodic and he has found the perfect match in Petter. 
I don’t miss a thing on this album, it’s complete.”

Michał Tomaszczyk to polski muzyk mieszkający w Szwecji – puzonista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i pedagog działający na europejskiej scenie jazzowej, muzyki latynoskiej, awangardy, hip-hopu, popu i world-music. Puzonista Norrbotten Big Band. Założyciel i lider kwartetu Biotone i Konglomerat Big Band, nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za album Biotone „Unspoken Words”.

Otrzymał Złote Płyty za albumy Ten Typ Mes „Ała” i „Albo Inaczej”, na których występuje jako puzonista, dyrygent, aranżer, producent muzyczny i kompozytor. Stypendysta programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska. Wielokrotnie nagradzany na konkursach w kraju i za granicą za grę na instrumencie, kompozycje i najlepszy zespół – Biotone.

Michał Tomaszczyk studiował puzon jazzowy, kompozycję i aranżację w Akademii Muzycznej w Katowicach. Brał udział w nagraniach muzyki do filmów i programów telewizyjnych. Grał na wielu festiwalach w kraju i za granicą jako lider swoich zespołów oraz muzyk sesyjny. Jego najnowszy album „Sketches from the North” nagrany ze szwedzkim kontrabasistą Petterem Olofssonem ukaże się 10 listopada 2020 roku.

 

Leave a Reply