Zapowiedź nowego albumu “Na atomy” zespołu The Poks

25 września ukaże się nowy minialbum “Na atomy” zespołu The Poks. Ich muzyka jest podróżą inspirowaną filmami, wyobraźnią oraz miłością do dźwiękowych przestrzeni. Jest to propozycja idealna dla wszystkich, którzy kochają malownicze gitarowe brzmienie z nutą poruszającej melancholii.

Niedawno grupa opublikowała singiel “Charles Floyd”, do którego powstał teledysk. 

fot. materiały prasowe

Płyta „Na atomy” jest nowym materiałem, z którym zespół The Poks wyszedł do szerszej publiczności.

Minialbum składa się z utworów inspirowanych różnymi formami sztuki – film, muzyka, malarstwo. Głównym zadaniem warstwy muzycznej jest jak najlepszy sposób zobrazowania opowiadań, jakie zawarte są w poszczególnych utworach. Idea płynąca wprost od członków zespołu to brak informacji o bezpośrednich inspiracjach w celu uszanowania wyobraźni słuchaczy, którzy będą mogli interpretować każdą sekundę materiału na swój sposób.

“Charles Floyd” to tytułowy bohater utworu będący symbolem postaci tragicznej, która wraz z obrazem tworzy bezpośrednią koneksję dwóch odległych od siebie czasów. W utworze jest również ukazane przejście pomiędzy „dwoma światami”, a także przemyślenia tytułowego bohatera.

The POKS – rock-alternatywna grupa założona w 2015 roku w Krakowie. Skład zespołu tworzą Łukasz Dąbrowny – wokal, gitara; Dominik Gałenza – gitara, syntezator; Adam Balicz – perkusja; Rafał Drozdowski – gitara basowa. W 2016 roku wydali swój debiutancki materiał w formie EP pt. “Radocholia”. Przez kolejne 2 lata koncertowali w różnych miejscach w kraju, uczęszczając na konkursy, przeglądy studenckie i organizowane eventy.

Więcej o zespole: https://thepoksband.pl/ 

Płyta “Na atomy” dostępna jest w serwisach cyfrowych. Album kupisz pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/110zC7xikQaR77K6KAkz7BsDl6y-HNkkB8T4H9oKR7fA/viewform?edit_requested=true

 

Leave a Reply