“Kto się boi ten znika”. Posłuchaj utworu Łukasza Gorczycy z płyty “Piosenki”

“Piosenki” Łukasza Gorczycy są kontynuacją płyty “Gorczyca i Przyjaciele”. Jednym z singli promujących album, który ukaże się 25 września 2020 jest utwór “Kto się boi ten znika”, nagrany wspólnie z Szymonem Pejskim.

Tym razem wszystkie utwory są wokalno-instrumentalne. Niektóre radosne, niektóre melancholijne. Słowa do piosenki “Kto się boi ten znika” napisała Agnieszka Siedler.

fot. okładka płyty

“Zaprosiłem na niego część artystów, z którymi zetknęły się moje muzyczne i pozamuzyczne drogi w ciągu ostatnich kilku lat i których bardzo lubię i szanuję. Są to artyści z różnych muzycznych światów, bo i moje zainteresowania muzyczne są bardzo szerokie.

 

Ten album to również opowieść o facecie z dość dużym bagażem doświadczeń, świadomego swojej roli, swojej wartości i swych ułomności jednocześnie, prawdopodobnie w połowie swojej drogi, mającego świadomość, że nigdy nie wiadomo co jest za zakrętem.” – jak informuje artysta.

Łukasz Gorczyca – z wykształcenia muzyk i politolog. Współpracuje z krajowymi oraz zagranicznymi muzykami. Grał w zespołach bluesowych takich artystów jak: Wheatbread Johnson, Rob Tognoni, Wolf Mail, Billy Hamilton, Gwyn Ashton, Griff Hamlin, Keith Thompson, Khalif Wailin Walter, Andy Egert, Terry Man, Krissy Matthews, Big Gilson, Fernando Noronha, Pete Brown, Alex Rossi.

Pisze i komponuje dla takich artystów jak: No To Co, Marain Lichtman, Vanesa Harbek. Jest pomysłodawcą zespołu A.M.G, który współtworzy z Jackiem Moore’em (synem Gary Moore’a) i Arkiem Kłusowskim. Za jego sprawą pojawił się w projektach specjalnych w Polsce Jack Moore oraz Leon Hendrix (brat Jimi Hendrixa), z którymi zagrał ponad 100 koncertów. Procuje również z artystami z kręgu jazzu.

W 2016 ukazała się płyta “Gorczyca i Przyjaciele”, będąca podsumowaniem dotychczasowej działalności artysty. Na płytę zaproszonych zostało wielu artystów z zagranicy, z którymi Łukasz do tej pory współpracował (m.in. Patsy Gamble, Jennifer Batten, K. Matthews).

 

Tracklista:

1. Paradise (Feat. J. Batten, A. Kłusowski)
2. Kto Się Boi Ten Znika (Feat. Szymon Pejski)
3. Ogarne Się (Feat. Foreman)
4. Z Kosmosu Pies (Feat. Lora Szafran)
5. Dwa Życzenia (Feat. K. Chruściel)
6. Na Klucz (Feat. Szymon Pejski)
7. Evergreen (Feat. Keith Thompson)
8. Lockdown Funk (Feat. P. Gamble, M. Manninen)
9. Kto Się Boi Ten Znika (Accoustic Version)
10. Ciepło, Miękko, Dobranoc

Słuchaj “Kto się nie boi ten znika” w serwisach cyfrowych:

Spotify: https://open.spotify.com/album/3bQbHZ…

Deezer: https://www.deezer.com/pl/album/61289762

 

Leave a Reply