Premierowy koncert Rasm Almashan w Warszawie

Po sukcesie albumu Rasm Almashan “YEMENIA”, który dotarł do 6 miejsca listy World Charts Music Europe, artystka zaprezentuje premierowo w Warszawie utwory z tej płyty. Koncert odbędzie się 27 września w klubie BARdzo Bardzo. Zapraszamy.

Rasm Almashan tak mówi o swoim albumie: „YEMENIA to bardzo kolorowa płyta w stylu World Music. Zabrzmiały tutaj razem Arabia i Afryka ubrane w europejskie dźwięki. Jest to muzyka świata, inspirowana brzmieniami Jemenu, które zapamiętałam z dzieciństwa…”.

fot. Darek Kawka

27 września br. artystka wystąpi w warszawskim Klubie “BARDZO BARDZO”.

 
🎵 GODZ.: 20:00 KONCERT & ROZMOWA Z ARTYSTKĄ
MIEJSCE: Klub “Bardzo Bardzo”, ul. Nowogrodzka 11, 00-513 Warszawa

Rasm Almashan to  unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, pół Polka, pół Jemenka, o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Soomood”. Występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium” oraz Orkiestrze NAXOS Milo Kurtisa. W 2016 roku dołączyła jako solistka do projektu Grzecha Piotrowskiego „World Orchestra”, biorąc udział w licznych festiwalach (m.in. Wschód Piękna, Jazztival, Tygiel Kultur) i koncertach (Opera Narodowa, NOSPR). Koniec 2019 roku przyniósł jej długo oczekiwaną autorską płytę.

Płyta “YEMENIA” odnosi coraz większe sukcesy. Od trzech miesięcy jest w TOP20 na World Charts Music Europe – jednej z najważniejszych list, na którą głosują dziennikarze muzyczni, zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych.

🎵 Rasm Almashan na koncercie wystąpi z zespołem w składzie:
Adeb Chamoun – riq, darabuka, bendir, daf
Mateusz Szemraj – lutnia oud
Bartozzi Wojciechowski – gitara basowa
Adam Lemańczyk – instrumenty klawiszowe
Gniewomir Tomczyk – perkusja

 

Leave a Reply