Nowy album “Zabawa” Krzysztofa Zalewskiego. Znamy okładkę i listę piosenek

18 września do sprzedaży trafi piąty album Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany „Zabawa”, którą można już zamawiać w przedsprzedaży. Artysta przygotował sporo niespodzianek – grę miejską, specjalny koncert premierowy i „Zabawę” w wersji winylowej.

Krzysztof Zalewski dał nam już przedsmak tego, co czeka nas na nowej płycie prezentując single „Tylko nocą” i „Annuszka”. Teraz, wraz ze startem preorderu, uchyla kolejne rąbki tajemnicy – poznajemy okładkę, tytuł oraz tracklistę. Dowiadujemy się też trochę więcej o albumie…

fot. okładka płyty

Ta “Zabawa” nie jest dla dziewczynek. Dla chłopczyków też nie. Bo “Zabawa” jest płytą dorosłą. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień. Który mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy.

Na przekór czasom. „To taniec na koniec świata” – mówi artysta.

Album “Zabawa” nie zrodził się ze smarkatej beztroski. Wręcz przeciwnie: wziął się z niepokoju, ale i przekory. “Trzeba tańczyć za wszelką cenę, nawet wbrew sobie, wbrew nastrojowi” – dodaje Krzysztof Zalewski i po wysłuchaniu tego słodko-gorzkiego albumu trudno nie przyznać mu racji.

Krzysztof Zalewski urodził się rockmanem, więc nawet tym razem nie zrezygnował całkiem z gitary elektrycznej, rockowym duchem przesycona jest większość utworów. Na pierwszy plan wypłynęły jednak syntezatory, najważniejszy jest rytm. Zalewski śmiało urozmaica go zapożyczeniami z odległych światów – to brzmi jak biały soul, za chwilę pulsuje disco noir, następnie Krzysztof rapuje, albo wzrusza balladą.

Osoby, które zdecydują się na zakup albumu w przedsprzedaży w serwisie Allegro, będą miały wyjątkową możliwość zakupu biletu na specjalny koncert w warszawskim klubie Praga Centrum, na którym artysta po raz pierwszy na żywo zaprezentuje cały materiał z płyty. Pula biletów na to wydarzenie jest ograniczona.

18-go września w dniu premiery fani artysty będą mogli wziąć udział z wyjątkowym wydarzeniu. W Warszawie w przestrzeni miejskiej powstaną dwie instalacje nawiązujące do albumu „Zabawa”. Uczestnicy będą musieli znaleźć oba punkty i wykonać w nich pewne zadania… Ci, którzy rozwiążą te łamigłówki otrzymają wejściówki na premierowy koncert. Niebawem na profilach w mediach społecznościowych artysty pojawi się więcej szczegółów.

Tracklista:
Zabawa
Annuszka
Dystans
Oddech
Lustra
Tylko Nocą
Wszystko będzie dobrze
Na apatię
Szpieg
Ojcowie
Grzeczny bądź

 

Leave a Reply