Czesław Śpiewa i utwór “Z miłości”

Czesław Śpiewa zaprezentował niespodziewanie utwór “Z miłości”. Piosenka została nagrana w wersji live i jest komentarzem do niełatwych przeżyć i emocji.

“COVID-19 ocenzurował i wywrócił do góry nogami relacje wielu rodzin. Dla mnie i Doroty lockdown okazał się pięknym prezentem: po intensywnych, trzytygodniowych wakacjach w Azji, mogliśmy spędzić spokojny czas razem, w domu. Niestety, dla wielu naszych znajomych przymusowe siedzenie ze sobą 24h, zaogniło już wcześniej burzliwe relacje. „Z miłości” jest moim komentarzem do wszechobecnego usprawiedliwiania przemocy, agresji, złości i ranienia bliskich.” – jak informuje artysta.

fot. Adrian Woźny

Muzyka i słowa: Czesław Mozil

Czesław Mozil to duńsko-polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, muzyk, akordeonista, aktor dubbingowy i osobowość telewizyjna.

Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Współzałożyciel i były członek formacji Tesco Value. Tworzy oryginalną muzykę, zawierającą elementy kabaretu, rocka i punk rocka, sam określa własną muzykę mianem „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”. Ostatnią płytą artysty jest “Kiedyś to były Święta” z 2018 roku.

 

Leave a Reply