Zespół Chemia powraca z utworem “Modern Times”

21 sierpnia zespół Chemia opublikował najnowszy singiel “Modern Times”, który został wyprodukowany przez znanego, wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzystę i kompozytora Andy’ego Taylora.

Andy Taylor kojarzony jest głównie z zespołem Duran Duran, ale występował także jako gitarzysta, autor tekstów i producent muzyczny takich wykonawców jak The Power Station, Robert Palmer, Rod Stewart, The Almighty, Thunder, Paul Rodgers i wielu innych. Singiel zatytułowany „Modern Times” został nagrany w Londons Baltic Studios w zeszłym roku.

Po niezwykle udanej sesji nagraniowej, zespół wrócił do tego samego studia kilka miesięcy później, aby pod okiem Andy’ego nagrać pełny album. Co ciekawe – Taylor jest autorem wszystkich tekstów na płycie.

fot. materiały prasowe

Cała płyta została zmiksowana przez Darrena Jonesa w Baltic Studios, a zmasterowana w Abbey Road przez Seana Magee. Ten ostatni był częścią zespołu znanego z remasteringu ponownie wydawanych albumów Beatlesów.
Najnowszy album „Something to Believe In”, ukaże się wiosną 2021.

Chemia to warszawski hardrockowy band, który powstał w 2010 roku z inicjatywy Wojtka Balczuna. Ostatni krążek Chemii “LET ME” z gościnnym udziałem Brenta Fitza (perkusista Slash, Gene Simmons), został wydany 18 września 2015 roku. Album pełen energetycznych riffów, które rewelacyjnie sprawdzają się podczas koncertów, powstał we współpracy z legendarnym producentem Mike’em Fraserem, który nagrywał i miksował takie zespoły, jak Led Zeppelin, Metallica, AC/DC czy Aerosmith. W europie zespół promował LET ME występując u boku zespołu SKINDRED. Chemia odwiedziła UK, Holandię, Niemcy, Szwecję, Danię, Włochy, Austrię, Szwajcarię oraz Czechy. Band dwukrotnie koncertował w legendarnych miejscach w Hollywood, Los Angeles, USA w 2014 roku w Hard Rock Cafe oraz w 2017 roku The Viper Room. Supportował w Polsce takie gwiazdy jak Guns’n’Roses, Deep Purple, czy Red Hot Chilli Peppers. W 2016 roku został wybrany zespołem roku według słuchaczy Antyradia.

W 2018 Drapała wraca za mikrofon, zespół w odświeżonym składzie zabiera się za prace nad nową płytą, a w sprzedaży pojawia się jako niespodzianka album akustyczny, zrealizowany w 2016 w Antyradio.

Do tej pory na rynku ukazały się płyty – O2, In The Eye (EP), The One Inside, Let me oraz Antyradio Unplugged. Jesienią 2019 roku zespół zagrał część europejskiej trasy obok legendy Michaela Monroe (Hanoi Rocks).

 

Leave a Reply