Dysiewicz powraca z mini albumem “samo_ep_ka”

“samo_ep_ka” to drugi solowy mini album Dysiewicza, który już jest dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego wydarzenia.

“samo_ep_ka”, gdyby móc ją zdefiniować, czerpie ze spolszczonej formy słowa selfie (zapiszmy ją sylabicznie: samo_jeb_ka) to, co jest na wyciągnięcie ręki (świadomie pomijam użycie selfie sticka). Zakłada samodzielność procesu twórczego, od pomysłu po wykonanie.

fot. materiały promocyjne

Finalnie przedstawia autora – przy czym nie tylko wprost, fizykalnie, ale pośrednio też estetycznie czy nawet charakterologicznie.

“samo_ep_ka” to więc twór autorski, samodzielny, złożony z trzech mniejszych tworów. Charakterologicznie wciąż Dysiewiczowy”, a jednak fragmentami lżejszy, letni, taneczny, swobodniejszy. I co ważne – dostępny na wyciągniecie ręki!

“samo_jeb_ka, jeśli jest dobra, cieszy się gronem widzów.
samo_ep_ka, takie mam marzenie, niech cieszy się gronem słuchaczek i słuchaczy.”

D Y S I E W I C Z – autor muzyki i tekstów. Pisze po polsku, żongluje słowem, bawi się dźwiękiem. W 2019 roku wydał solową EPkę „Made in China” podszytą melodyjnym indie popem z elektroniką i elementami symfonii. W latach 2012-2016, w ramach duetu Stary Malenka, tworzył utwory inspirowane piosenką aktorską, muzyką filmową i szeroko pojętą alternatywą. Dysiewicz jest autorem ścieżki dźwiękowej do filmu “Fosotwór” (2013, reż. Piotr Wołodźko), muzyki wykorzystanej w filmie “Nie da się kochać” (2017, reż. Piotr Wołodźko) i ambientu do “The Musical – Break The Silence” (TEDx Wrocław 2016).

Latem 2020 roku w dyskografii DYSIEWICZA pojawiła się lżejsza w wyrazie (i w wyrazach w ogóle) “samo-ep-ka”.

“samo_ep_ka” dostępna jest już m.in. na Spotify, Tidal, Deezer, YouTube Music i Apple Music.

 

Leave a Reply