Premierowy utwór “Inni mówią” zespołu Jelsa

Niedawno ukazał się premierowy singiel “Inni mówią” Jelsy, czyli warszawskiego zespołu grającego indie rocka z elementami indie folk i alt country. Eksperymentują z organicznym brzmieniem gitar i klawiszy.

Jelsa śpiewa na głosy o codzienności z przymrużeniem oka. I wyłącznie po polsku. Inspiruje się chicagowską sceną indiefolkową i takimi zespołami jak Wilco, Whitney i Big Thief. Rezultatem tych inspiracji jest m.in. ich nowy singiel pt. “Inni mówią”. Tego radosnego numeru można posłuchać we wszystkich serwisach cyfrowych.

Członkowie zespołu poznali się w 2018 roku podczas pracy nad musicalem “Wrzenie”.

fot. materiały prasowe

 

Wspólnie zagrali na festiwalu “Wschody” w Lublinie, zostali finalistami przeglądu Stage4YOU w warszawskim klubie Proxima i supportowali grupę Niemoc podczas koncertu w Warszawie.

W muzyce najbardziej cenią jej wartość emocjonalną oraz możliwość wyrażenia samych siebie za jej pośrednictwem. Poprzez granie tworzą własny świat, w którym każdy dźwięk związany jest z konkretnym wspomnieniem. Nawet nazwa zespołu wzięła się ze słodkiego sentymentu. Jelsa to bowiem miasto w Chorwacji, w którym wokalista zespołu spędził pierwsze wakacje ze swoją dziewczyną.

Premierowy utwór Jelsy ukazał się 16 lipca 2020 r. Piosenka nosi tytuł “Inni mówią” i w lekko ironiczny sposób zwraca uwagę na funkcjonowanie młodego pokolenia w dużym mieście. Z jednej strony opisuje wycofanie społeczne oraz introwertyzm, z drugiej pewność siebie i czerpanie z życia garściami. Pojedynkowi dwóch racji towarzyszy zwiewna i dynamiczna warstwa muzyczna.

 

Leave a Reply