Reedycja płyty “Jerzyk” zespołu SBB

Jeden z sześciu (!) premierowych materiałów studyjnych, jakie SBB zrealizowało w 1977 roku. Wydany oryginalnie tylko na kasecie „Jerzyk” pokazuje zespół w krótszych, porywających formach. Definitywna edycja CD z nowym masteringiem, książeczką i bonusami ukaże się już 17 lipca.

Funkowe gitary, rozbujane rytmy i kaskady instrumentów klawiszowych do dzisiaj zachwycają!

Legenda polskiego rocka w latach 70. oprócz rozbudowanych, progresywnych suit, chętnie realizowała nagrania krótsze, w których dawała upust innym fascynacjom. Materiał, który wiosną 1977 roku ukazał się na kasecie „Jerzyk”, to krótkie utwory, w których SBB inspirowało się funkiem, fusion i ówczesną muzyką rozrywkową.

 

To nagrania pełne ciekawych zabaw brzmieniem i rytmiką, zaopatrzone w piękne, nierzadko chwytliwe melodie i – ponad wszystko – pozostające wciąż utrzymane w tak charakterystycznej dla SBB stylistyce.

„Jerzyk” powraca na płycie CD w zremasterowanej formie, przygotowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskiego Radia w Opolu, wzbogacony o nową książeczkę i osiem utworów dodatkowych, zarejestrowanych w radiowych studiach w tym samym okresie. Wśród nich m.in. kompozycja Adam Makowicza „Jak było, tak było, ale było” oraz „Metaxa”, której temat SBB wykorzystało w suicie „Przed premierą”.

Skład:
Józef Skrzek – voc, synth, keyb, hca
Apostolis Antymos – g, perc
Jerzy Piotrowski – dr, perc

Tracklista:

1. Jerzyk
2. Kijek
3. Oddech
4. Taniec Bulibara
5. Garbusek
6. Palamakia
7. Wołanie o podkład
8. Janek
9. Władkowa kołysanka

Bonus Tracks:
10. Cierpiarz
11. Debiut Kety
12. 11 traktów
13. Renia
14. Mutraczka (First Version)
15. Jak było, tak było, ale było
16. Metaxa
17. Podróż

 

Leave a Reply