“Sen na jawie”, czyli drugi solowy utwór Pawła Tura

„Sen na jawie” to drugi singiel zapowiadający debiutancką płytę Pawła Tura, która ukaże się we wrześniu 2020 roku. Szykuje się przebój tegorocznego lata?

„Zależało mi na tym, aby drugi singiel mocno wpisywał się w klimat letniego chillout’u i budził przyjemne skojarzenia. W kompozycji pojawiła się nawet gitarowa solówka, która nawiązuje do latynoskich brzmień.” – mówi Paweł Tur.

Pierwszy singiel „Tanki” został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy, co potwierdza liczba odsłon na YouTube.

W muzyce szuka różnorodności, emocji i energii. Odnajduje się w bardzo żywiołowych utworach, ale też nie stroni od ballad. Chce się dzielić przeżyciami. Mocno identyfikuje się z gitarą, która dominuje w jego piosenkach. Sam tworzy muzykę, dąży do tego, by być twórcą a nie odtwórcą.

fot. okładka singla

“Sen na jawie” to lekka propozycja, ale nie pozbawiona charakterystycznej melodyki, która przemawia za tym utworem. Duża doza przebojowości powoduje, że piosenka ma szanse znaleźć się na playlistach komercyjnych rozgłośni radiowych. Choć premierowy utwór wokalisty wyraźnie mieści się w przystępnym popie, to nie zabrakło w nim gitarowych dźwięków, które dodają całości bardziej szlachetnego wymiaru. Do tego zwraca uwagę energia wyzwolona z bardziej syntetycznych brzmień, uwypuklająca świeże podejście do komponowania. Jest zwiewnie, beztrosko, ale z pewnym przekazem. Szansa na przebój lata jest ogromna!

*****

Muzyka towarzyszy mu od wczesnego dzieciństwa. Wychował się w domu, w którym zawsze były instrumenty. Od dawna czuje, że scena to jego miejsce. Już w liceum założył swój pierwszy zespół Centrala57, z którym nagrał 9 płyt i koncertował w całej Polsce. Jego dalsza kariera na scenie zawisła na włosku, kiedy walczył z urazami po wypadku samochodowym. Nie poddał się. Z pomocą przyjaciół powoli wracał do zdrowia i na nowo oswajał gitarę.

Zanim Paweł Tur zdecydował się na solową karierę, przez wiele lat był liderem rockowego bandu Centrala57, z którym wydał dziewięć płyt i koncertował w całej Polsce. Jak sam przyznaje: od dawna czuję, że scena to moje miejsce. Kocham emocje, które wiążą się z graniem na żywo – chciałbym się nimi dzielić i uwalniać jak najwięcej endorfin.

Paweł szuka w muzyce różnorodności, emocji i energii. Gitara to dla niego najważniejszy instrument: Muzyka to ja, ja to gitara – mówi o sobie Paweł. Gitara też dominuje w jego piosenkach. Ma rozległe zainteresowania muzyczne – zaczynając od Franka Sinatry, Tadeusza Nalepy, przez Andrzeja Zauchę, Klausa Mitffocha, czy The Cure i Pink Floyd.

Tekst do utworu „Sen na jawie” napisał Wojciech Nowak. Muzykę skomponowali: Paweł Tur, Krzysztof Witos. Za reżyserię teledysku odpowiada Sebastian Weldycz z firmy Pompidou.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply