„Tylko kochaj” – premierowy utwór Jacka Horty

Jacek Horta to artysta, który próbował wcześniej swoich sił w innych projektach i eksperymentował z wieloma gatunkami muzycznymi. Teraz świętuje premierę piosenki „Tylko Kochaj”, do którego został nakręcony wyjątkowy klip.

Jacek Horta zapowiada nim cały album, który będzie, tak jak pierwszy utwór, łączył alternatywne brzmienia z pozytywnym przekazem.

Solowy projekt artysty urodził się spontanicznie. Tak muzyk opowiada o genezie jego powstania:

fot. materiały prasowe

“W tym czasie pracowaliśmy z zespołem nad materiałem. Zespół to ludzie o różnych życiowych drogach i czasem trudno jest zebrać wszystkich w jednym miejscu. To jeden organizm składający się z kilku osób i żeby ten organizm mógł sprawnie działać, wszystkie jego części potrzebują być stale razem i działać bez zarzutów. Dlatego też od dłuższego czasu myślałem o projekcie solowym, który jest jednak zupełnie odmienny od tego, do czego się już przyzwyczaiłem. Wiesz, że wszystko co robisz w tym sposobie pracy zależy tylko od ciebie, od twojego oddania sprawie.

Impulsem tego przedsięwzięcia było rozpoczęcie współpracy z Łukaszem Chylińskim. Jak do tego doszło? Pewnego dnia napisał do mnie Łukasz, którego poznałem kilka lat temu, ale wtedy nie miałem przestrzeni do pracy z nim. To on skomponował utwór, do którego napisałem słowa. Skorzystałem z jego melodii, bo była po prostu idealna. Pierwszy raz miałem możliwość zrobić coś, co przygotował dla mnie ktoś inny. Do tej pory piosenki były tylko i wyłącznie mojego autorstwa, chociaż pracowaliśmy nad nimi z zespołem. Jednak nigdy nie zamykam się na nikogo ani na nowe metody działania. To forma rozwoju i pokonywania samego siebie. Mogłem się dzięki temu przyjrzeć sobie, poznać swoje możliwości, poznać bardziej siebie”.

„Tylko kochaj” zaskakuje swoją melodyjnością i urokiem. To jednak inny styl, do którego wcześniej przyzwyczaił muzyk w innych projektach. Horta tak to tłumaczy:

“Jak już wspomniałem, z zespołem pracowaliśmy nad dosyć ciężkim materiałem, w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu, chociaż mocne granie jest dalekie od tego co naprawdę czuję. Moja dusza szukała pozytywnych emocji i takie właśnie dostałem wraz z pomysłem Łukasza. Tekst miał nieść nadzieję, dawać ją i koić. To piosenka o miłości, tak szeroko pojętej, jak i miłości po prostu do samego siebie. Zdrowej, która sprawia, że przez samych siebie uczymy się kochać otaczający nas świat jak i ludzi, którzy towarzyszą nam na naszej drodze.

Miłość to też akceptacja otaczającej nas rzeczywistości, rzeczy, na które mamy i na te, na które nie mamy wpływu. To przyzwolenie na to, żeby było tak jak jest, jeżeli ma tak być oraz przyjemność jaką daje działanie w chwilach, w których możemy coś zmienić.

Do piosenki powstał wręcz zachwycający, przy tym pasujący do muzyki obraz. Łukasz Chyliński polecił mi współpracę z Olgą Czyżykiewicz, która robi klipy dla czołówki polskich gwiazd. Okazało się, że znaliśmy się już wcześniej. Świat jest mały. Olga przedstawiła mi wizję videoclipu. Dorzuciłem kilka małych smaczków, ale cały pomysł wyszedł od Olgi. Dostałem pięknie przygotowany scenariusz. Wyczuła mnie momentalnie. Pomysł był idealny. Chciałem powierzyć, dać się pokierować. Wczuć się i nauczyć czegoś nowego bez narzucania swoich wizji. Oddać się w ręce innego artysty”.

Klip można już obejrzeć na kanale artysty: http://tiny.cc/bqm0rz

Wszystkie najnowsze informacje (bo to dopiero początek nowej drogi Jacka Horty) możecie śledzić na jego fanpage’u https://www.facebook.com/jacekhorta/, tam też niedługo zostaniecie przekierowani do jego nowej strony internetowej. Jeśli chcecie być regularnie kojeni taką muzyką, musicie być na bieżąco.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply