Dominika Barabas prezentuje utwór “Tylko mnie kochaj”

Dominika Barabas po 4 latach powraca z utworem “Tylko mnie kochaj”. Piosenka jest zapowiedzią nowego albumu wokalistki, który ukaże się pod naszym patronatem medialnym.

Utwór “Tylko mnie kochaj” obchodzący swoją premierę 24 czerwca 2020, jest pierwszym singlem promującym nadchodzący, jesienny album artystki.

Piosenka jest połączeniem alternatywnego popu z klimatami R&B, okraszona charakterystycznym brzmieniem głosu wokalistki, wraz z ciepłymi dźwiękami instrumentów smyczkowych.

“Tylko mnie kochaj” po raz kolejny odsłania wrażliwość Dominiki. Niby lekka kompozycja angażująca staje od strony emocjonalnej. Artystka w sposób swobodny, ale niezwykle magnetyczny podkreśla przekaz tego starannie wyprodukowanego utworu.

fot. materiały prasowe

Ciepły charakter piosenki doskonale pasuje do letniej pory roku. Warto dodać, że całość opiera się na brzmieniu żywych instrumentów, gdzie dowodzenie przejmują smyczki (skrzypce, wiolonczela). Piękne harmonie układają się w niebanalną propozycję, gdzie powtarzalny refren może zostać z nami na dłużej. Oby tak było. Dominika nie daje zaszufladkować swojej twórczości, oddalając się od piosenek z poprzedniej płyty (a od tej minęły już 4 lata), co wydaje się to naturalnym rozwojem artystki. Spokojniej, może nieco mniej przejmująco, ale wciąż istotnie w pełniejszym wymiarze tworzenia.

*****

Dominika Barabas – kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, wokalistka i multiinstrumentalistka, twórczyni ekscentrycznych teledysków i magicznych stylizacji.

W swoim dorobku ma trzy autorskie albumy – “Cień”, “Zbiór porannych bzdur”, “Rustykalny Cyrk” –  oraz szereg kompilacji płytowych i kolaboracji muzycznych z innymi artystami (m.in. Monika Lewczuk, Gracjan Kalandyk, Ewa Farna, Bonson, Tragarze, Maciej Fortuna, Kasia Moś, Sylwia Banasik, Nocna Zmiana Bluesa, Kuba Jurzyk).

Laureatka głównych nagród festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in.:  Studencki Festiwal Piosenki , Międzynarodowy Festiwal OPPA, PPA , Niemen NON STOP, Przebojem na Antenę, Pejzaż bez Ciebie, Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK, Pamiętajmy o Osieckiej.

Artystka zaznaczyła swoją obecność na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, jak: SoundEdit Festival, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Męskie Granie, Spring Break, Festiwal Jazz Jantar, TransVocale. Jest autorką muzyki do gry komputerowej Two Worlds II: EotDP Memories, aranżerką cyklicznego widowiska multimedialnego “Alchemia Światła” oraz organizatorką Songwriting Camp ZAiKS. Ma za sobą współpracę nagraniową z czołowymi producentami i kompozytorami rodzimej branży muzycznej.

Zapowiadany album będzie pierwszym od 4 lat wydawnictwem Dominiki Barabas, i jednocześnie chyba najbardziej osobistym w karierze. W nagraniach udział wzięli: Szymon Orchowski (produkcja, miks, mastering), Mateusz Brzostowski (produkcja, instrumenty perkusyjne), Wojtek Famielec (gitara basowa, moog), Paweł Harańczyk (klawisze), Adam Lemańczyk (fortepian), Tomek Boruch (gitary), Jan Czaja (wiolonczele) i Dominika Barabas (wokal, skrzypce, gitary, kinderklavier, melodyka, produkcja muzyczna).

 

fot. Izabella Sapuła

Jedna odpowiedź do “Dominika Barabas prezentuje utwór “Tylko mnie kochaj””

Dodaj komentarz