“Delekta”, czyli premierowy utwór Jaya Hofmana

“Delekta” to nowy utwór Jaya Hofmana, polskiego muzyka mieszkającego w Wielkiej Brytanii. Piosenka zapowiada premierową płytę, nad którą wokalista obecnie pracuje.

Pierwsze co zwraca uwagę w “Delekcie”, to świetna realizacja i profesjonalna produkcja. Kompozycja oparta została na nowoczesnym, świeżym brzmieniu współczesnego electropopu. Utwór iskrzy także pomysłami od strony czysto interpretacyjnej. Jay Hofman podszedł do tej piosenki w sposób przemyślany, nie przeforsowując jej od strony muzycznej i wokalnej. Delikatny, elektroniczny puls nie przytłacza całości, a wykorzystanie syntezatorów nie zabiera tej propozycji jej melodyjności. To pokazuje, że mamy do czynienia z inteligentnym, wysokogatunkowym popem. Warto czekać na więcej.

fot. materiały prasowe

“Delekta jest trochę taką mieszanką słowną, prawiącą o tym jak to czasem chcielibyśmy sięgnąć po te nasze marzenia, ale różne ogólnoprzyjęte normy nam w tym trochę przeszkadzają. Symbolem tych marzeń w teledysku są słodkości, z którymi bawią się Polscy (i nie tylko) aktorzy w kwarantannie. Dużo emocji i stresu, gdy się sami powstrzymujemy, ale kiedy się skusimy wychodzi na to, ze nawet może być fajnie.” – Jay Hofman

Za produkcję odpowiedzialny jest Sean Redmond z Ethos Music, z którym wokalista współpracował wcześniej nad pierwszymi dwoma albumami.

Piosenka utrzymana jest w stylu alternatywnego popu. Taki klimat towarzyszył artyście podczas wystąpień w Los Angeles.

Jay Hofman to tekściarz i piosenkarz pochodzenia polskiego działający na rynku muzycznym od 2012 roku. Wtedy pojawił się jego album “Avant Garde” utrzymany w stylu britrock/big band (inspirowany stylem Amy Winehouse, Beirut, The Libertines czy Arctic Monkeys). Album promowały dwa single: “Easy To Say” oraz “Janusz”. Jay koncertował z tym materiałem głównie na Wyspach Brytyjskich, gdzie obecnie mieszka.

W 2015 roku ukazał się jego drugi album “The Modern Vintage”, za którego produkcję odpowiedzialny był producent Sean Redmond z Ethos Music a słowa do wszystkich piosenek tak jak w przypadku pierwszego projektu odpowiedzialny był sam Jay.

Album promowany był w trakcie festiwali na Wyspach Kanaryjskich oraz w Wielkiej Brytanii, singlami: “Hard Enough”, “Lightbulbs” oraz tytułowym “The Modern Vintage”. Projekt jest mieszanką rocka i syntetycznej alternatywy.

W tym też roku Jay wystąpił w musicalu “Kobieta Pracująca” w Warszawie pod dyrekcja reżyserki Magdaleny Rutkowskiej.

W 2017 roku Jay przeniósł muzyczny szlak do Los Angeles, gdzie zostały wydał single: “Paradise Cove” (2017) oraz “Spirits” (2018), promowane przez koncerty w Kalifornii. Oba single wyprodukowane zostały przez Joshuę Davenport’a.

Obecnie Jay Hofman pracuje nad materiałem na polski album, czego zwiastunem jest premierowy singiel “Delekta”. Jest on częścią EPki, której drugą część stanowi utwór “Poczekam…”.

Słuchaj Jaya na platformach cyfrowych: https://open.spotify.com/artist/4WWuKUayc9e9IQm8cAV72x

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply