Mr Knee i jego muzyczna opowieść “Run My Hero”

“Run My Hero” to jedna z propozycji muzyka występującego pod pseudonimem Mr Knee. Utwór pochodzi z minialbumu “Broken Chain”. Niezwykle ważną częścią jego twórczości (obok muzyki) są teksty.

“Run My Hero – Guardian Angel Song” napisałem w 1982 roku. Jest o utwór o lepszej części naszej osobowości. Tej która nas wspiera, chroni  i popycha do działania. Jest to pierwszy, nagrany przeze mnie utwór, w którym większość dźwięków płynie z gryfu gitary przez syntezator gitarowy. Takie muzyczne pejzaże rozwijam na całej płycie zatytułowanej Broken Chain, która pojawi się niebawem.” – jak informuje artysta.

fot. materiały promocyjne

Mr Knee jest z zawodu lekarzem ortopedą. Pasjonat muzyki, gitarzysta. Wychował się na progresywnym rocku lat 70 i 80-tych. Niebanalną rolę w jego utworach odgrywają teksty. Część z nich napisał ponad 30 lat temu.

Ostatnio postanowił nagrać płytę. Będzie to ponad 50 minut muzyki inspirowanej takimi zespołami jak Pink Floyd, King Crimson, Marillion… Płyta jest już prawie gotowa. Nagrywa w domowym studio. Wszystkie dźwięki oprócz wokali, basu i programowanej perkusji pochodzą z gryfu gitary podłączonej do syntezatora gitarowego. Do kilku utworów powstały teledyski według jego pomysłów.

Autor książki „Życie, które z łatwością da się zmieścić w pudełku po butach”. Pasjonat sportu, ma 3 dan w Karate Kyokushin.

Słuchaj Mr Knee na Spotify: https://open.spotify.com/artist/6LjvTnc2hIPkrVQIrNFJmP?si=cIFR1cc-TbCTlvyf-IGQKA

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply