„13 Maja w Piątek” – nowy singiel Pendofskiego

“13 Maja w Piątek” to singiel Pendofskiego, który jest zapowiedzią  nadchodzącej płyty “Gumolit”. Premiera albumu uległa zmianie i zapowiadana jest na jesień 2020.

Jest to debiut Pendofskiego jako wokalisty, oraz debiutancki singiel wydany przez wytwórnię Judasz Records, Wydajemy Najlepszych.

Za pierwszą solową płytę Pendofsky został nagrodzony Mateuszem Trójki (2015) w kategorii debiut jazzowy roku. Na “Gumolicie” będzie jednak kilka featuringów wokalnych, i trochę więcej rockendrolla.

Pendofsky jako pierwszy współczesny basista – solista zdecydował się nagrać album na starych zapomnianych instrumentach z czasów Bloku Wschodniego, zwanych Komunobasami. Paradoksalnie dzięki temu płyta brzmi świeżo i bardzo interesująco, co doceniła krytyka i fani.

fot. materiały prasowe

Liderem projektu Pendofsky jest basista, Marcin Pendowski, nominowany dwukrotnie do nagrody Fryderyki (z zespołem Artrosis, wyd. MM Productions), współkompozytor pierwszej produkcji dla Discovery Channel, muzyki do filmu “Solidarność. Początek Rewolucji”. Artysta współpracował i z wieloma artystami sceny jazzowej: Kubą Stankiewiczem, Grzegorzem Nagórskim, Eleine Simpson, Velerie Scott, Piotrem Baronem, Henrykiem Miśkiewiczem, Moniką Borzym, Milo Kurtisem.

Obecnie poza autorskim projektem Pendofsky jest członkiem zespołu Fisz Emade Tworzywo, z którym dostał Złotą i Platynową płytę za album “Mamut”, a później kolejne płyty grupy, tj. “Drony” i “Radar”. Wieloletni współtwórca magazynu Basista, gdzie prowadzi warsztaty basowe, testy starych instrumentów i wywiady z muzykami. Prowadzi aktywnie swój kanał na YT, gdzie zgromadził jedną z większych na świecie kolekcji brzmień basów w postaci autorskich testów video oraz prezentuje wykonania w cyklu Pendofsky Meets Friends z uzdolnionymi wokalistami.

Pendox – gitara, bas, voc, tekst, melodia, miks, master i produkcja
Tomasz Waldowski – perkusja
Michał Sowa – chórki
Produkcja Video – Pendofsky@Judasz Records Wydajemy Najlepszych

Facebook: www.facebook.com/pendofsky/
Instagram: www.instagram.com/marcinpendowski/

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply