OS.SO powraca z autorskim utworem “Single Blow” i zapowiedzią płyty [PREMIERA]

“Single Blow” to pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album OS.SO, planowany na koniec tego roku.

Po dobrze przyjętej EP-ce, którą promowała piosenka „Excuses” wydana przez Kayax (My Name Is New), OS.SO prezentuje premierowy materiał z pierwszego pełnowymiarowego albumu, planowanego na koniec tego roku.

„Single Blow” opowiada o mierzeniu się z własnymi lękami – stawaniu twarzą w twarz z niepokojącymi myślami, spychanymi na granicę między tym co racjonalne i nieuświadomione.

fot. materiały prasowe

Utwór jest utrzymany w minimalistycznej stylistyce, którą OS.SO konsekwentnie eksploruje w całej twórczości. Podobnie jak na mini-albumie aranżacyjny prym wiedzie tu fortepian, a towarzyszą mu rozbudowane partie wokalne, akustyczne instrumenty i bardzo oszczędna sekcja rytmiczna. Towarzyszący piosence teledysk to zagadkowy obraz inspirowany skandynawskimi powieściami kryminalnymi i mrocznym serialem „Dark”. W świecie wykreowanym przez OS.SO (wokalistka napisała scenariusz i wyreżyserowała wideo) nic nie jest takim, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

OS.SO – (właśc. Zuzanna Ossowska) to kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (tradycyjnych indonezyjskich metalofonach i idiofonach), śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem.

W sierpniu 2018 roku ukazał się debiutancki mini album OS.SO, dostępny w streamingu i w formie CD. EP została dobrze przyjęta przez dziennikarzy i recenzentów. Singiel promujący EP – „Excuses” – został dostrzeżony przez Kayax i wydany w projekcie dla młodych artystów My Name is New, teledysk do piosenki znalazł się także na kanale You Tube wytwórni.

OS.SO nowe odkrycie w ramach projektu “My Name Is New”


Najnowszy singiel „Single Blow” zapowiada pełnowymiarowy debiut fonograficzny artystki – płyta jest planowana na koniec tego roku.

Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką. Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply