Dave Kowalski prezentuje singiel “Mała samotność” z debiutanckiej EP

1 czerwca 2020r. w serwisach streamingowych pojawiła się debiutancka EPka Dave’a Kowalskiego zatytułowana “Pocztówka z izolacji”. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Mała samotność”.

Dave Kowalski to gdański artysta tworzący muzykę z pogranicza alternatywy, elektroniki i popu. Ma na swoim koncie dwa single (“Perfect Sin” i “Na Kubie”) wydane przez wytwórnię Kayax w ramach inicjatywy My Name Is New. Swoje pierwsze występy rozpoczął na ulicach Southampton w Wielkiej Brytanii.

“Pocztówka z izolacji” to zbiór sześciu piosenek napisanych i wyprodukowanych samodzielnie przez artystę w jego małej sypialni.

fot. Magdalena Lizakowska

EP składa się się z melancholijnych utworów pełnych wrażliwych tekstów (“OK”, “Wariat”), jak i bardziej energicznych i elektronicznych kompozycji (“Mała samotność”, “Kawa”, “Na chłodno”). Teksty artysty poruszają tematy izolacji, miłości a także polityki – na minialbumie znalazł się także protest song zatytułowany “Chory świat” będący odpowiedzią artysty na obecną sytuację polityczną w kraju.

Linki do muzyki oraz mediów społecznościowych:

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply