“Witaminy”, czyli kolejny singiel duetu Karaś/Rogucki

Kilka dni temu pojawił się kolejny singiel z płyty “Ostatni bastion romantyzmu” Kuby Karasia i Piotra Roguckiego. Do utworu “Witaminy” powstało lyric video. To także zapowiedź wydania albumu w wersji winylowej.

fot. materiały promocyjne

Kiedy Kuba Karaś i Piotr Rogucki tworzyli w zeszłym roku album „OSTATNI BASTION ROMANTYZMU”, nic nie zapowiadało tego, że materiał okaże się conajmniej… profetyczny.

A ponieważ rok 2020 nie szczędzi nam „wrażeń”, panowie postanowili ponownie zakląć rzeczywistość – tym razem absurdalno-pozytywnym przekazem płynącym z klipu do utworu „Witaminy”.

 

„Witaminy” to piosenka o tym, że miłość jest lekarstwem na wszystkie zagrożenia, które niesie ze sobą nasza niespokojna cywilizacja. – Mówi Piotr Rogucki.

W piosence „Witaminy” znajduje się mój ulubiony refren na płycie, lubię też dynamikę tego numeru. Klip wymyśliliśmy wspólnie z bratem. Bartek jest też odpowiedzialny za realizację i poskładanie tego w całość. – dodaje Kuba Karaś.

Wraz z premierą obrazu do czwartego singla z „OSTATNIEGO BASTIONU ROMANTYZMU” artyści ogłaszają preorder albumu w wersji winylowej.

KARAŚ/ROGUCKI to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów The Dumplings i Coma. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk, dało harmonijny efekt w postaci „OSTATNI BASTION ROMANTYZMU” – płyty, która miała swoją premierę 14 lutego 2020.

„OSTATNI BASTION ROMANTYZMU” czyli 11 opowieści o miłości w czasach cybernetycznej zarazy.  Na płycie znajdują się utwory, które artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne, opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną, gęstą i duszną, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą oraz new romantic.

 

Leave a Reply