Premiera płyty i nowego singla OLENY

5 czerwca ukazała się płyta Oleny „…w świetle gwiazd…”. Jednocześnie pojawił się nowy klip wokalistki – „Stan Nieważkości”.

Na albumie znajduje się 10 autorskich piosenek. Płytę otwiera nowy singel “Stan Nieważkości”, będący wytłumaczeniem zagadkowego tytułu tego wydawnictwa. Utwory różnią się stylistycznie, jednak spaja je charakterystyczny i ciepły wokal Oleny, jak sama artystka mówi – każdy znajdzie coś dla siebie. Teksty Oleny są osobiste, a piosenki są dla niej jak pamiętnik. Komponując wokalistka przelewa w nie swoje emocje i wspomnienia, dzieli się z słuchaczem cząstką siebie i swojego życia.

fot. materiały prasowe

Niezmiennie wzbogaca brzmienie swoich utworów pięknym i melancholijnym dźwiękiem skrzypiec. Słuchając muzyki Oleny, poznajemy ją, poznajemy jej muzyczny Wszechświat. Zjawiskowa szata graficzna albumu dodatkowo wzmacnia artystyczny odbiór twórczości Oleny. W środku znajdziemy także plakat z piękną grafiką oraz tekstami piosenek.

Olena pracowała nad albumem w swoim domowym studiu pod Warszawą. Jest autorką wszystkich tekstów na płycie. Ponad to skomponowała i współaranżowała większość utworów. Wyjątek stanowią piosenki “Letni Deszcz” i “Losing My Breath”, będące efektem współpracy z dwoma producentami – Kubą Wojciechowskim i Andrzejem Fonai Pieszakiem. Głównym producentem muzycznym płyty jest Przemysław Grzelak. Miks i Mastering wykonał Marcin Gajko. Projekt został dofinansowany ze środków miasta Żyrardowa. Płyta wydana jest przez wytwórnię Olena Records.

Olena to absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, jednak od zawsze pasjonował ją śpiew i kompozycja. Jako solowa wokalistka i songwriter na polskim rynku muzycznym obecna jest od roku 2016. Olena znana jest z utworu “Demon”, który był hitem ogólnopolskich rozgłośni radiowych.

Prywatnie Olena słucha takich wokalistów, jak Rag’n’Bone Man, LAUV, Bazzi, często wraca do nagrań Amy Winehouse i Elli Fitzgerald. Uwielbia muzykę zespołu Queen, ceni Lady Gagę za jej jazzową odsłonę. W wolnym czasie, oprócz pisania muzyki tworzy swoją poezję. Olena uwielbia polskie morze, tam najchętniej wypoczywa. Jej imię z greki oznacza „blask Księżyca”.

Tracklista:
1. Stan Nieważkości
2. Ukradłeś Serce
3. Echo
4. Running Free
5. 
Mów Do Mnie
6. Letni Deszcz
7. Pokonam Siebie
8. Losing My Breath
9. Jestem
10. Serce Na Dłoni

Płyta dostępna jest w największych polskich sieciach sklepów muzycznych. 

W streamingu płyta dostępna będzie od 12.06.

 

Leave a Reply