Magdalena Lasota w pełnym optymizmu utworze “Warto żyć”

Piosenka jest dobra na wszystko, a już w szczególności gdy jest pełna pozytywnej energii i wiary w lepsze jutro. Taki właśnie jest najnowszy singiel “Warto żyć” Magdaleny Lasoty.

Od 8 maja możemy słuchać najnowszego singla „Warto żyć” Magdaleny Lasoty, który artystka stworzyła, by dawać siłę innym w walce z przeciwnościami losu. „Piosenka opowiada o pokonywaniu życiowych trudności. Chcę pokazać ludziom, że niezależnie od tego w jak trudnej sytuacji się znaleźliśmy, zawsze jest możliwość, by odbudować swoje życie na nowo.

fot. materiały promocyjne

W obecnych, niepewnych dla wielu z nas czasach potrzebujemy pozytywnych bodźców – dlatego chcąc dodać słuchaczom otuchy, zdecydowałam się wydać ten singiel pomimo pandemii”.

Utwór “Warto żyć” to przykład świetnie skrojonej kompozycji, z żywym brzmieniem instrumentów i porywającym wokalem Magdaleny Lasoty. Należy docenić pełen profesjonalizm artystki, ale też całego zespołu. Klasyczne odniesienia do piosenki pop, zahaczają o nieco bardziej szlachetne gatunki – od funkującej rytmiki, aż po jazzową swobodę. Całość mieści się w klimacie żywej piosenki lat 80., choć trzeba zauważyć, że bardzo dobra produkcja jest istotą jakości tej propozycji. I pomimo stylowego podejścia do muzyki rozrywkowej i jej klasycznej formy, utwór jest świeży i ma swoją charakterystyczną lekkość. Ten energetyczny podtekst szybko udziela się słuchaczowi. Jest pozytywnie, ale taki też ma być przekaz. Przy zachowaniu istoty piosenki, dostaliśmy coś więcej niż tylko radiowy przebój. Gdyby tylko rozgłośnie radiowe były mniej zachowawcze, to pewnie mielibyśmy przebój nadchodzących, słonecznych tygodni.

*****

Magdalena Lasota to wokalistka o pięknym głosie i wesołym usposobieniu, ale jej życie nie zawsze układało się idealnie. W jej przypadku momentem przełomowym okazała się choroba, która pojawiła się nagle, niwecząc wszelkie życiowe plany ówczesnej 25-latki:

„Kilka lat temu zachorowałam dosyć poważnie na zakrzepicę, która niestety została dość późno zdiagnozowana, przez co musiałam spędzić w szpitalu 8 tygodni. Nagle okazało się, że muszę zrezygnować z pracy, odłożyć egzaminy na studia muzyczne na kolejny rok, a wiele ważnych dla mnie wydarzeń po prostu mnie ominie. Była to ciężka próba, która jednak okazała się cenną lekcją. Zrozumiałam wtedy, że to wszystko nie jest ważne – liczy się zdrowie i chwila tu i teraz, bo nic nie trwa wiecznie.”

Magdalena Lasota jest współautorką utworu „Warto żyć” – to ona odpowiada za tekst i linię melodyczną piosenki. „Chciałam, żeby mój wokal dopełniała muzyka, z której bije dobra energia. Udało się to dzięki Paulinie Porszke, która podjęła się aranżacji. Inspiracją do napisania tej piosenki była kompozycja Roberta Jansona: “Małe szczęścia”. Choć „Warto żyć”, stylistycznie brzmi już bardziej współcześnie, to wydźwięk i przekaz obu utworów jest bardzo podobny.”

Magdalena Lasota to wokalistka o zmysłowej barwie głosu i niesamowitym feelingu. Na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie koncertuje, wykonując zarówno standardy popularnej muzyki rozrywkowej, jak i autorski repertuar. Wokalnie wspierała także polskich DJ- ów i raperów.

Jest absolwentką wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Swój kunszt wokalny rozwijała u boku takich autorytetów muzycznych jak Elżbieta Zapendowska, Mietek Szcześniak oraz Kuba Badach, a także na licznych międzynarodowych warsztatach wokalnych. Ma na swoim koncie muzyczne sukcesy, takie jak wielokrotnie zdobywane czołowe miejsca na ogólnopolskich konkursach i festiwalach.

Magdalena jest nauczycielką śpiewu i emisji głosu, należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Wokalnych. Poza muzyką pasjonuje się turystyką, z której ma również dyplom magisterski. Jej marzeniem jest zrealizowanie podróży dookoła świata.

Ma na koncie wydane trzy single. Wszystkie utwory znalazły się na największych platformach muzycznych. Artystka sama komponuje i pisze teksty. Obecnie pracuje nad materiałem płytowym, którym planuje zaskoczyć swoich słuchaczy w najbliższym czasie.

FB: https://www.facebook.com/magdalenalasotamusic/

IG: https://www.instagram.com/magdalenalasotamusic/

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply