“Z Tobą”, czyli najnowszy singiel Bartasa Szymoniaka

“Z Tobą” to drugi singiel Bartasa Szymoniaka z jego najnowszej płyty “Wojownik miłości”, która ukazała się pod naszym patronatem medialnym.

fot. okładka płyty (Viola Kuś)

Płyta „Wojownik z miłości” to trzeci solowy krążek Bartasa, na którym oprócz autorskich tekstów artysty, usłyszymy również oryginalne interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana, co w warstwie poetyckiej jest nawiązaniem do poprzedniego albumu – „Alarm”.

Całość, niezwykle eklektyczna, utrzymana została w oryginalnej stylistyce beatrock i zarejestrowana jedynie za pomocą własnego aparatu mowy artysty i gitary Michała Parzymięso. Ponadto, utwory wzbogacono brzmieniem klawiszy i syntezatora nagranych i zaaranżowanych również przez Michała. Materiał domyka własna wersja utworu „Kocham Wolność” Bogdana Łyszkiewicza, która jako pierwszy utwór beatrockowy trafiła na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia i dotarła tam do czołówki zestawienia.

Gościnnie na płycie zagrali: na saxofonie Mateusz Parzymięso (Myslovitz) oraz na altówce – Wojciech Wierzba (Baranovski, Ted Nemeth). Materiał zarejestrowano w Mantra Studio.

Nowy utwór “Wojownik z miłości” odznacza się dużą dozą naturalności, która na prostocie przekazu staje się najlepszym możliwym rozwiązaniem. Melodyjna piosenka pełna jest niewymuszonego uroku i dosięga sedna wrażliwości artysty.

Bartas Szymoniak – “Wojownik z miłości” [RECENZJA]

 

Leave a Reply