sanah “Królowa dram” najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce!

„Królowa dram” oficjalnie zasiada na tronie – debiutancki album sanah znalazł się na 1. miejscu listy OLiS, czyli listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Sprawdźcie pełną 10.

To było do przewidzenia – znana z „Szampana” wokalistka sanah zadebiutowała właśnie na przygotowanej przez ZPAV liście sprzedaży płyt OLiS na 1. miejscu! Album, z którego poza wspomnianym singlem pochodzą także znane już hity „Siebie Zapytasz”, „Proszę pana” czy aktualny przebój „Melodia” zauważony został już nie tylko przez fanów inteligentnej, nieoczywistej muzyki pop, ale przez cały rodzimy rynek muzyczny. To też pewnego rodzaju przypieczętowanie historii sanah jaka rozpoczęła się wiosną ub.r. i zaowocowała aż 3 nominacjami do nagrody Fryderyk w lutym tego roku (m.in. w kategorii Najlepszy Debiut Fonograficzny).

Wyróżnienie dopełnia całą kolekcję „numerów 1” jakie sanah osiągnęła od początku roku (szczyt Krajowego i Regionalnego Airplaya, listy Spotify Poland Top50 i Viral 50, TIDAL Top100 Polska, Shazam Poland Chart, Poplista RMF FM, Lista Hop Bęc RMF Maxxx, Gorąca 20 Radia Eska…itd.).

Warto dodać, że od kilku miesięcy sanah jest też najczęściej słuchaną polską wokalistką w serwisach streaminowych, a w liście najchętniej oglądanych klipów Youtube/Vevo na 20 miejsc jej klipy zajmują aż… 11 pozycji!  Album „Królowa dram” dostępny jest w formie cyfrowej i fizycznej aż na 4 nośnikach, a w ubiegłym tygodniu wystartowała strona www.sanah.pl ze sklepem, w którym dostępne są oficjalne gadżety artystki.

 

 

1. Sanah – “Królowa dram”

2. Quebonafide – “Romantic Psycho”

3. Krzysztof Cugowski – “50/70 Moje najważniejsze”

4. AK47- “Źródło”

5. Edyta Bartosiewicz – “Ten moment”

6. Nosowska – “Basta”

7. PRO8L3M -“Art Brut 2”

8. Artur Rojek – “Kundel”

9. “Męskie Granie 2019. Dogrywka”

10. Bob One & Bas Tajpan – “Teraz”

 

Leave a Reply