“Dobrze wiem”, czyli premierowy utwór Kasi Marony

Kasia Marona prezentuje premierowy, w pełni autorski utwór “Dobrze wiem”. To już druga odsłona twórczości wokalistki. W 2019 roku wokalistka wydała swój pierwszy singiel „Zimno”.

Piosenka „Dobrze wiem” opowiada o czekaniu na miłość w kontekście upływającego czasu, który skłania do refleksji nad samotnością i poszukiwaniem szczęścia. Za pełnym emocji tekstem, którego autorką jest Kasia stoi również zapadająca w pamięć, skomponowana przez wokalistkę muzyka.

fot. materiały promocyjne

 

“Dobrze wiem” to starannie poprowadzona kompozycja, która w sposób nienachalny koresponduje z ciepłym głosem wokalistki. To właśnie przyjemny wokal Kasi Marony dopełnia ten, jakże przyzwoicie skrojony utwór. Piosenkowy charakter na swój sposób urzekającej propozycji nie wpuszcza do niej miałkości i banału. Popowa kompozycja zbudowana została na brzmieniu żywych instrumentów i stanowi niejako klasyczną, trochę już niemodną formę wywodzącą się z tego gatunku. W prześciganiu się na oryginalność, czasem artyści zapominają o tym, co stanowi wartość dobrej piosenki. Być może warstwa tekstowa i melodyka nie stanowi w tym przypadku czegoś niezwykle wymyślnego, jednak każdy z tych elementów staje się czymś bezpretensjonalnie ujmującym. Tym razem wygrywa naturalność, prawda i profesjonalizm.

*****

Kasia Marona to bardzo obiecująca wokalistka o charakterystycznej barwie głosu, ale też kompozytorka i autorka tekstów.

Artystka zachwyciła jury 7. edycji programu „Mam Talent”, gdzie wyśpiewała ćwierćfinał. Jej wykonanie piosenki „Chain of fools” z rep. Arethy Franklin zostało okrzyknięte przez Agnieszkę Chylińską jako „brawurowe” i „rasowe”. Muzyczny talent Kasi został wielokrotnie doceniowy m.in. przez: Grażynę Łobaszewską, Adama Sztabę, Annę Serafińską czy Agnieszkę HekiertOstatnio Kasię mogliśmy usłyszeć na scenie polsatowskiego show „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Aktualnie Kasia pracuje nad pierwszym, solowym albumem, na którym znajdą się piękne, liryczne ballady, a także energetyczne, nowoczesne brzmienia.

Więcej informacji o wokalistce i jej twórczości znajdziecie pod linkami:

Strona www Kasi: https://kasiamarona.pl/

Fanpage FB: https://facebook.com/KasiaMaronaOfficial/

Instagram: https://www.instagram.com/kasiamarona/

 

Jedna odpowiedź do ““Dobrze wiem”, czyli premierowy utwór Kasi Marony”

Leave a Reply