Solowa działalność Jacka Kuderskiego z zespołu Myslovitz

W ostatnich tygodniach sytuacja na całym Świecie jest specyficzna, przez co bardzo trudna. Czas kwarantanny starają się umilić nam artyści. W tym również nasi wspaniali wykonawcy. Jednym z nich jest Jacek Kuderski, basista zespołu Myslovitz, który regularnie zamieszcza na swoim oficjalnym profilu społecznościowym mnóstwo coverów.

W ramach programu “Męskie Granie w domu” krótkimi występami umili czas tacy wykonawcy jak m.in. Daria Zawiałow, Artur Rojek, Mela Koteluk, Król, Bass Astral x Igo.

fot. Daria Kuderska

Legendarna grupa Myslovitz jeszcze (miejmy nadzieję, że szybko to się zmieni) nie zaszczyciła nas swoim domowym koncertem, jednak basista zespołu Jacek Kuderski nie próżnuje i nagrywa mnóstwo świetnych coverów!

Jacek Kuderski (ur. 28 sierpnia 1970) – polski muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista. Basista i wokalista wspierający w zespole Myslovitz od 1992 r. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Kompozytor między innymi takich piosenek jak: „Scenariusz dla moich sąsiadow”, „Dla ciebie”, „Długość dźwięku samotności”, „Sprzedawcy marzeń”,”Ściąć wysokie drzewa”,”Znów wszystko poszło nie tak czy “Peggy Sue nie wyszła za mąż”.

Muzyk znany jest ze swojej wielkiej fascynacji muzyka The Beatles. Wiele razy podkreślał wielki wpływ Czwórki z Liverpoolu na swoją twórczość. W ostatnim czasie Jacek nagrał lub odświeżył w swoich mediach społecznościowych wiele “własnych” wersji przebojów, które dziś są prawdziwymi klasykami.

Są to między innymi utwory takie jak:

” Out of time” – Blur

“Karma Police” – Radiohead

“Under The Milky Way” – The Church

Największą moją uwagę zwróciła kompozycja Myslovitz z albumu “Happiness is easy” pt. “Książę życia umiera”. Dziwie się, że na albumie to właśnie Jacek Kuderski nie zaśpiewał tej piosenki. Może jeszcze kiedyś… Piętnastolecie już za rok.

Czekamy na więcej ciekawych, domowych występów wspaniałych, polskich artystów.

Miejmy nadzieję, że to nie koniec zmagań kultowego basisty z muzycznymi szlagierami. Bardzo liczę na covery Jacy takich wykonawców jak Oasis, a przede wszystkim The Beatles.

Kwarantanna ma jeden, mały plus. Można słuchać naprawdę dużo wspaniałej muzyki!

Mateusz Wawrzyszkiewicz

 

Solowa dyskografia:

16-go maja 2008 roku premierę miał pierwszy solowy album Jacka Kuderskiego zatytułowany„Xperyment 2004-2007”.

Po czterech latach, 14 maja 2012 ukazała się druga samodzielna, solowa płyta pt.” Kolonia Fabryczna”.

W 2015 ukazuje się kolejna solowa płyta zatytułowana “W nieznane”.

W 2017 do sieci trafia czwarty album pt:”4”, jak na razie tylko w wersji elektronicznej. W 2018 zostaje wydany w kolekcjonerskim nakładzie.

 

fot. okładka pierwszej solowej płyty “Xperyment 2004-2007”

Leave a Reply