Agata Gałach prezentuje autorski utwór “On z księżyca” [PREMIERA]

19 kwietnia 2020 to data premiery nowego singla Agaty Gałach. Utwór “On z księżyca” nagrany został jeszcze przed pandemią. Teraz piosenka ta nabrała zupełnie innego wyrazu.

Utwór napisany został ponad 10 lat temu, na studiach wokalno-aktorskich w Gdyni, specjalnie na festiwal Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki SMAK w Myśliborzu, na którym wokalistka zdobyła wyróżnienie, co było jednym z jej pierwszych autorskich sukcesów.

Kompozycję “On z księżyca” zagrał pięknie na pianinie Cezary Mogielnicki, Marcin Kajper pokolorował ją swoimi saksofonami, a kwartet smyczkowy AMOK zadbał o nieziemską przestrzeń.

fot. okładka singla

Agata pochodzi z Sandomierza, miasta słynącego z Gór Pieprzowych i unikatowego naturalnego rosarium z dzikich róż. Tam zaczęła śpiewać i już na nic innego czasu nie miała. Ponieważ ciągle śpiewała w mieszkaniu, rodzice posłali ją do szkoły muzycznej. Pracowała pod okiem Marka Sochackiego, sandomierskiego nauczyciela, autora tekstów i kompozytora. Potem była Gdynia i studia wokalno-aktorskie, następnie Warszawa, w której Agata się rozśpiewała na dobre i na przedmieściach której osiadła. W sercu ma jednak sentyment do Sandomierza, małego miasta z tysiącletnią historią, różami i dobrymi artystami, którzy ukształtowali jej artystyczną wrażliwość. Lubi bliskość ludzi w małym miasteczku i na przedmieściach, dobre słowo, gdy się kogoś mija na ulicy i lubi cieszyć się spokojnym życiem.

W tym roku artystka planuje wydać swoją debiutancką płytę. Wcześniej ukazały się już dwa single promujące nadchodzący album – “Katapulty” oraz “Moje marzenia”.

Informacje o utworze:

Kompozycja: Agata Gałach i Karolina Sienkiewicz
Tekst: Agata Gałach
Śpiewa: Agata Gałach
Mix: Mateusz Krautwurst
Mastering: Robert Szydło
Perkusja: Przemysław Kuczyński
Bas: Piotr Grzegrzółka
Gitara: Łukasz Bizoń
Piano: Cezary Mogielnicki
Skrzypce: Karolina Sienkiewicz
Skrzypce: Maria Sochoń-Błaszczyk
Altówka: Oliwia Orzechowska-Gidzińska
Wiolonczela: Justyna Osiecka-Pieron
Saksofony: Marcin Kajper

 

Leave a Reply