“Nie musisz” – pierwsza odsłona projektu Mąż z gościnnym udziałem Daniela Grupy

“Nie musisz” to pierwsza propozycja projektu Mąż, za którym stoi Sebastian Mnich. W utworze gościnnie pojawia się pianista Daniel Grupa.

Mąż to solowy projekt Sebastiana Mnicha, autora muzyki i tekstów. W niektórych utworach Męża wystąpią zaproszeni goście. W pierwszym z nich „Nie musisz” gościnnie na fortepianie zagrał wybitny pianista Daniel Grupa.

Utwór “Nie musisz” pozornie wydaje się prosty w swym przekazie. To przykład, gdy czytelne rozwiązania muzyczne nie przynoszą banału i przewidywalności. Mąż intryguje, Mąż opowiada, Mąż dostarcza przemyśleń, Mąż uspokaja, Mąż zaciekawia…

fot. materiały promocyjne

Piosenka niewątpliwie otwiera nowy rozdział w twórczości Sebastiana, który wyraźnie zaznaczył swoją obecność na nowo, tym razem występując w roli frontmana. I wyszło mu to co najmniej dobrze. Ciekawym zamysłem było zaproszenie pianisty Daniela Grupy, który zdecydowanie podniósł jakość tego wydarzenia. To taka propozycja, która wkręca się w podświadomość i zostaje z nami na dłużej.

“Nie musisz” docenił także Piotr Stelmach, dzięki czemu utwór zdążył już zaistnieć w radiowej Trójce.

Mąż jest w trakcie pracy na swoją debiutancką płytą.

Sebastian Mnich do tej pory był przede wszystkim perkusistą, grał w takich zespołach jak KSU, Personel, współtworzył też zespół Totentanz.

Daniela Grupa to pianista, który współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej (m.in. Anna Wyszkoni, Stanisław Soyka, Marek Jackowski) i autor muzyki filmowej i teatralnej („Dzień w którym umrę”, “Grun de Berg. Wyzwanie”).

Za mix i master piosenki “Nie musisz” odpowiada Leszek Łuszcz.

FB: https://www.facebook.com/projekt.maz/

 

Leave a Reply