“Samplejs”, czyli premierowy utwór Aleksandry Krat

“Samplejs” to premierowy, niezwykle interesujący utwór Aleksandry Krat. Do piosenki powstał teledysk.

fot. materiały promocyjne

Najnowsza propozycja pokazuje konsekwencję w artystycznych poczynaniach artystki i wyznacza już pewien szlak, w niezwykle kreatywnym tworzeniu własnej rzeczywistości muzycznej. W porównaniu z poprzednim utworem, “Samplejs” wydaje się jednak nieco jaśniejszy i czytelniejszy w przekazie.

Pojawiły się też pastelowe barwy, które w “Roses” były bardziej schowane. Wyraźnym wyznacznikiem twórczości Aleksandry jest jej mocno charakterystyczny wokal. Wciąż jednak mamy do czynienia z malowniczą, nieco sentymentalną alternatywą, która wydaje się idealnie pasować do osobowości wokalistki. “Samplejs” odznacza się wyraźnym zamiłowaniem do nieco przybrudzonych, może nawet vintage’owych, ale wciąż melodyjnych brzmień.

Aleksandra Krat od kilku lat publikuje swoje działania artystyczne. Do niedawna były jednak tylko formą kaprysu, czy nastroju. Wokalistka odnajduje się swobodnie w pisaniu tekstów oraz komponowaniu muzyki. Z powodzeniem startowała w konkursach szkolnych jak i ogólnopolskich, ciesząc się sporym zainteresowaniem.

Szczególnym wydarzeniem było zajęcie drugiego miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej, w którym zaprezentowała autorski utwór ,,Po Cichu”.

W 2018 roku rozpoczęła współpracę producencką z członkami nieistniejącego już zespołu ,,LABAI” /Karol Szczepaniak i Daniel Dziemitko/. Ola przybyła z gitarą, mocnym soulowobluesowym głosem i pomysłami. Zawiązana więź oraz wspólna radość z komponowania znalazła ujście w najnowszym singlu „Roses” oraz w innych nadchodzących kompozycjach. Muzycy wzajemnie inspirują się do dalszego wspólnego działania licząc, że efektem końcowym będzie muzyka z sercem.

Wykonanie utworu “Samplejs”:

Aleksandra Krat – wokal, tekst

Karol Szczepaniak – instrumenty, produkcja, miks

Daniel Dziemitko – instrumenty, produkcja, miks

Agnieszka Świtoniak – bass

Mateusz Krawczyk – perkusja

Macias Kubiczek – mastering

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply