Saszan powraca z nowym utworem “Fala”

“Fala” to nowa taneczna propozycja dla fanów artystki Saszan. Inspiracje do stworzenia kawałka wokalistka znalazła w gorącej hiszpańskiej muzyce.

Po wydaniu takich piosenek jak: “Zabierz mnie stąd”, “Remedium” czy “Nie chcę Ciebie mniej” Saszan wraca do muzyki.

Do współpracy nad “Falą” Saszan zaprosiła nominowanych do Fryderyków – Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka i Patryka Kumóra. Sam utwór to opowieść o wewnętrznej przemianie, rozczarowaniach i nowej sile, która przychodzi zaraz po nich.

Wśród głównych inspiracji, które Saszan wykorzystała do powstania utworu, pojawia się hiszpańska wokalistka pop – Rosalia.

Ona niesamowicie łączy niezbyt wesołe teksty z tanecznym brzmieniem latino. Zainspirowało mnie to do stworzenia utworu właśnie w tym stylu – zdradza Saszan.

Razem z piosenką premierę ma również teledysk, a dokładniej lyric video stworzone przez Sebastiana Wełdycza, z którym artystka współpracowała przy teledysku do piosenki “Zabierz mnie stąd”. Z powodu panującej aktualnie sytuacji nagranie klasycznego teledysku było niemożliwe, więc Saszan wpadła na pomysł.

Przez pandemię koronawirusa plan zdjęciowy teledysku do Fali musiał zostać odwołany. Postanowiłam nie rezygnować z premiery utworu i zrobić klip… w domu! Przyszło nam wszystkim pracować w takich, a nie innych warunkach. Tak powstał pomysł na lyric video, który jest idealnym odzwierciedleniem klimatu piosenki.

 

Leave a Reply