The Cassino prezentują premierowy utwór “Wiosna”

The Cassino, jeden z najlepiej rokujących polskich zespołów, podpisał właśnie kontrakt płytowy z FONOBO Label. Z tej okazji grupa zaprezentowała premierowy utwór pt. “Wiosna”. Kawałka już teraz można słuchać w serwisach cyfrowych oraz na oficjalnym kanale VEVO zespołu.

fot. Damién Niemczal

The Cassino to zespół, który powstał z inicjatywy trzech kumpli – Huberta Wiśniewskiego (wokal, gitara), Michała Badeckiego (bas) i Piotra Dawidka (perkusja). Dali o sobie znać dwoma EPkami pt. “The Cassino” oraz “Zima”.

To z tej drugiej pochodzą ich dwa, jak dotąd, największe hity, czyli “Zima” oraz “Nie w tym mieście”. Wspomniane wydawnictwa zapewniły im miejsce na trasie Męskiego Grania w 2019 roku oraz kontrakt płytowy.

Zespół nawiązał współpracę z wytwórnią FONOBO Label i to pod jej skrzydłami ukaże się debiutancka płyta The Cassino. Na oficjalnym kanale VEVO zespołu znalazł się jej przedsmak, czyli lyric video do nowej piosenki pt. “Wiosna”. Utwór dostępny jest także we wszystkich serwisach cyfrowych.
The Cassino powstało w 2013 roku w Braniewie. Pierwsze kroki stawiali w starym, wojskowym kasynie, od którego wzięli swoją nazwę. W 2016 roku wzięli udział w 11. edycji programu Must Be The Music. Warto również odnotować ich występ w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu Start NaGranie. Po zwycięstwie w koncercie półfinałowym zespół został zaproszony przez Tomasza Żądę do audycji “Trójka żąda debiutów”.
Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się z bluesem i funkiem. Słychać w niej również inspiracje wyspiarskim indie rockiem. Mimo wielu inspiracji zespół zachowuje indywidualny charakter twórczości. Stawia na emocje i szczerość, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta.

 

Leave a Reply