Łódzki zespół HEDONE powrócił z nowym singlem po 15 latach

Ukazał się pierwszy od 2005 roku premierowy autorski utwór łódzkiej grupy Hedone. “What Dickens Says About Loneliness” zapowiada premierowy materiały zespołu.

Łódzka grupa kierowana przez Macieja Werka opublikowała pierwszy premierowy utwór od 15 lat. Utwór “What Dickens Says About Loneliness” jest nawiązaniem do starego brzmienia zespołu, który jak twierdzi jego lider Maciej Werk gra aktualnie „industrial dub music”. W chórkach usłyszeć możemy m.in. Petera „Dydę” Guellarda z zespołu Blitzkrieg, miksem zajął się wieloletni współpracownik zespołu Sebastian Binder.

Ilustruje go teledysk autorstwa Wojtka Bryndela, który nakręcony został w nowej rzeczywistości pustych łódzkich ulic w czasach pandemii.

fot. okładka singla

Premierowy materiał planowany jest na ten rok, większość kompozycji jest już gotowa. Równocześnie z premierą singla pojawił się w wersji cyfrowej album „Rare 93-20”, zawierający dotychczas niepublikowane wersje i utwory zespołu Hedone, w tym legendarne nagrania demo z 1993 roku.

Ostatni album studyjny Hedone to “Playboy” z 2005 roku, na której gościnnie usłyszeć można Joannę Prykowską (Firebirds, Joanna and The Forests) i Izę Lach.

 

Leave a Reply