Piotr Lato i debiutancka płyta “Dust Bowl Desert Night Fantasies”

Pamiętacie jeszcze Piotra Lato? Po 19 latach w formie fizycznej ukazała się jego debiutancka płyta “Dust Bowl Desert Night Fantasies”, której recenzję wkrótce znajdziecie na naszym portalu.

Wokalista w końcowym etapie prac nad albumem zdecydował się na crowfunding, dzięki któremu udało się sfinalizować cały projekt. Płyta pojawiła się w pięknej oprawie i można ją nabyć jedynie… starannie przeszukując internet.

fot. Anna Zamoyska

Warto zajrzeć też na stronę FB Piotra Lato:

https://www.facebook.com/Piotr-Lato-234442666585573/

Piotr Lato to muzyk, wokalista, kompozytor, znany szerszej publiczności z pierwszej edycji programu Big-Brother (2001 r.), a następnie z Idola (2005 r.). Dziś to dojrzały artysta będący na ostatniej prostej do wydania swojej pierwszej autorskiej płyty.

“Moja droga była długa, ale wybrałem ścieżkę, na której marzenia dojrzewały spokojnie, a wrażenia zamieniały się w nuty, teksty, w końcu piosenki. W bardzo naturalnym tempie. I teraz są już nagranymi utworami na cały album” – mówi Piotr Lato w filmie w reżyserii Wojciecha Ciszkiewicza.

W nagraniach albumu wzięło udział 35 muzyków, autorem muzyki i wszystkich tekstów jest Piotr Lato. Muzyka ociera się o cztery gatunki: Grunge – Folk – Blues i DreamPop. Na krążku znajdą się takie tytuły jak m.in.: “Sicario”, “Just Yesterdays”, “60” , “Czekam w ogniu”, “W ogrodzie dźwięków”, “Locky”, które jak mówi artysta odkryją przed nami muzykę „pustynną, pełną półmroku, kurzu, tajemnicy, pełną wrażeń i inspiracji zbieranych przez te wszystkie lata”. Wstęp do muzyki Piotra to utwór “Sicario”.

W nagraniach udział wzięli m.in.: Karolina Charko, Anna Serafińska, Maciek Wasio, Robert Cichy, Bartek Łęczycki, Gabriel Fleszar.

 

fot. okładka płyty (Charles Ford)

Jedna odpowiedź do “Piotr Lato i debiutancka płyta “Dust Bowl Desert Night Fantasies””

Leave a Reply