The Party Is Over prezentują utwór “Hydra” i zapowiadają premierową EP

“Hydra” to najnowsza propozycja duetu The Party Is Over, do której powstał teledysk. Utwór jest zapowiedzią EP “Pluton”, która ukaże się już 18 marca.

The Party is Over to pochodzący z Katowic duet tworzący nowoczesne electro Michał i Daria rozpoczęli współpracę w 2016 roku, mając na koncie indywidualne muzyczne sukcesy. Michał, głównie na polu rocka, Daria – jazzu i soulu. Doświadczenie tych klasycznych gatunków słychać w kompozycjach Michała i imponującej skali głosu Darii.

Muzyka The Party Is Over łączy klubową energię, zmysłowy vibe i taneczną lekkość. Ich koncerty zaskakują klimatem rodem z klubów techno, gdzie świdrujące syntezatory mieszają się z intrygującym wokalem i rzetelnie wyrzeźbionym basem.

“The Party is Over to niezwykle uzdolniony duet.  Miałem okazje usłyszeć ich występy na żywo i mogę je polecić każdemu kto lubi mroczną i zadziorną elektronikę połączoną z oryginalnym, mocnym i czarnym (jak węgiel) głosem. Na scenie wiedzą co robią i robią to dobrze. Jest intensywnie.” – MANOID, producent, dyrektor Instytutu Dźwieku

„Podczas AlterFestu po raz pierwszy usłyszałem The Party Is Over na żywo. TRIO jest prawdziwą koncertową petardą, zespołem, który ma zadatki na jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej. Jeśli ktoś czuje niedosyt, ma jakiekolwiek wątpliwości, słuchając ich nagrań, koniecznie musi posłuchać ich na żywo, bo są to ludzie stworzeni do grania koncertów” – ŁUKASZ PRAJER, dyrektor i pomysłodawca festiwalu AlterFest

Duet ma koncie jedną płytę długo grającą „ Stolen Symphonies” oraz dwie EP. Najnowsza z nich „ Lato”to nic innego jak pocztówka z przeszłości – pełna muzycznego niepokoju i tekstów budzących wspomnienia i tęsknoty z przeszłości. Podczas pracy nad utworami Michał i Daria współpracowali z Maciejem Wojcieszkiewiczem (Stendek, Lasy) oraz Bartoszem Szczęsnym z duetu Rebeka.

W ciągu kilku lat działalności, The Party Is Over intensywnie koncertowali w całym kraju. Gościli zarówno na licznych imprezach lokalnych (Industriada, Cztery Pory Roku Festival, Ars Independent), oraz ogólnopolskich festiwalach (Cudawianki w Gdynii, SOFAR we Wrocławiu). Zostali również gośćmi tegorocznego czeskiego festiwalu Hradecky Slunovrat oraz wyjatkowego AlterFestu w Mysłowiach goszcząc w trakcie swojego występu Miuosha. Na stałe zagościli w ramówce Chillizet, gdzie zostali wciągnięci dzięki audycji Martyny Wojciechowskiej.

PLANETARNY TOUR

Tak nazywa się nadchodząca trasa duetu The Party is Over promująca ich najnowszy album “Pluton znów staje się planetą”

9 planet / 9 miast / 9 koncertów

Historia która łączy wszystkie te liczby, rozpoczęła się wraz z myślą która przebija się przez ich cały najnowszy materiał. Daria i Michał przekazują światu wiadomość prosto od Plutona, który kilkanaście lat temu został wykluczony ze składu planet zasadniczych stając się planetą karłowatą.

“Szukając nazwy do albumu, która połączyłaby sens naszego przekazu i chłód trip-hopowego brzmienia wpadliśmy na Plutona. Zgodnie uznaliśmy, że nie godzimy się na jego “wykluczenie” i chętnie przyznamy mu status pełnoprawnej planety. Pozwolimy mu wrócić na swoje miejsce i polubimy go takim jaki jest.”

Utwór “Pluton staje się planeta” to w zasadzie dyptyk, który dodatkowo wzmocniony koncertem przy użyciu impresyjnych wizualizacji uzmysławia jak wiele łączy nas ze światem i kosmosem. Jak mali jesteśmy i jak w tej małości, pięknie niezwykli.

 

 

Leave a Reply