“Ukradłeś Serce”, czyli najnowsza propozycja Oleny

Olena powraca z nowym utworem “Ukradłeś Serce”, który zwiastuje debiutancką płytę wokalistki. Premiera albumu zapowiadana jest na kwiecień 2020 roku.

“Ukradłeś Serce” to kolejna klimatyczna piosenka napisana przez Olenę. Utwór opowiada o miłości i emocjach. Olena śpiewa o sytuacji, w której nie chcemy dać odejść drugiej osobie, ale nie wiemy jak ją zatrzymać. Czujemy się tak, jakby ktoś skradł nam serce. Z jednej strony autorka opisuje piękne chwile, z drugiej ma świadomość ulotności każdej z nich.

fot. materiały prasowe

Piosenka “Ukradłeś Serce” mieści się w szeroko pojętym szlachetnym popie. Żywe brzmienie instrumentów nadaje tej kompozycji stylu, którego w żaden sposób nie niweluje przystępnie poprowadzona melodia. Namiastka vintage’owych dźwięków, ale też skrzypce zaaranżowane przez samą artystkę dodają całości niebanalnego charakteru. Odrobinę przebojowości dostarcza czytelny, łatwo zapadający w pamięci refren. Ta propozycja na nowo definiuje dalsze poczynania wokalistki, które wkrótce poznamy na pierwszej płycie Oleny. Ten utwór rozbudza apetyt na więcej!

O L E N A to polska wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów, kompozytorka. Kształcenie muzyczne rozpoczęła w wieku pięciu lat, na skrzypcach gra od szóstego roku życia. Jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec. Piosenki tworzy przy pianinie, teksty pisze w języku polskim i angielskim.

Swoją solową karierę Olena rozpoczęła w 2015 roku piosenką Zakochaj się w Święta. Na początku 2016 roku, ukazał się Jej drugi singiel pt. Demon. Piosenka okazała się sukcesem radiowym. Kolejne single to klimatyczna Apokalipsa i taneczne Idziemy Dalej. Na przełomie 2017/2018 roku ukazały się piosenki Save This World i Ten Świat. W tym czasie Olena, jako chórzystka, współpracowała z Dawidem Kwiatkowskim. Kolejne single wokalistki to Sen oraz “Miłość”. W grudniu 2019 artystka opublikowała świąteczną balladę “It’s Christmas”.

Muzyka, którą tworzy Olena, łączy różne style, zamykając całość w szeroko pojętym gatunku POP. Artystka nie boi się eksperymentować. Oscylując na pograniczu alternatywy i mainstream’u tworzy swój niepowtarzalny styl. Olenę wyróżnia niski tembr głosu oraz jego ciepła barwa. Charakterystyczna w jej utworach jest obecność skrzypiec, które wokalistka wykorzystuje podczas koncertów pokazując inne niż klasyczne oblicze instrumentu.

Teksty Oleny są osobiste i emocjonalne. Inspirację wokalistka czerpie z własnych doświadczeń i obserwacji. Muzyka jest ogromną pasją wokalistki, jest obecna w jej życiu od wczesnych lat dzieciństwa.

Obecnie Olena kończy pracę nad produkcją utworów składających się na jej debiutancką płytę. Premiera albumu zaplanowana jest na kwiecień 2020 roku.

Teledysk do piosenki zrealizowała ekipa Motion Pikczer. Zdjęcia powstały w Żyrardowie w klimatycznym Kinie Len oraz budynku starej poczty, gdzie mieści się obecnie popularny Telegraf bistro&cafe. Okładkę do piosenki zaprojektowała i wykonała Aleksandra Ratajczyk SOULART.

Olena w sieci:

https://www.fb.com/olenaofficial

https://www.instagram.com/olenaofficial

https://twitter.com/olenaofficial

 

Leave a Reply