“Zorro” – najnowszy singiel Sokoła

Niemal rok po premierze pierwszego solowego albumu Sokoła – „Wojtek Sokół”, opublikowany został kolejny singiel. Produkcji utworu “Zorro” podjął się Magiera, odpowiedzialny w ostatnim czasie za albumy takich wykonawców jak Małpa, Rychu Peja czy Pokahontaz.

Jedyna informacja rapera co do utworu, brzmi „To singiel. Czekaj na resztę”.

Jak na warszawskiego rapera przystało, jakość tekstu stoi na wysokim poziomie. Również do podkładu ciężko mieć jakiekolwiek obiekcje. Elektroniczna kompozycja pobudzająca wyobraźnię, dzięki której po zamknięciu oczu łatwo zobrazować sobie opowieść płynącą ze słów.

Sokół aktualnie szykuje się do swojej trasy koncertowej „Eskimo Tour”, która odbyć się ma w największych polskich miastach.

Warto wspomnieć, iż ubiegłoroczny materiał okrył się podwójną platyną oraz zdobył nagrodę „Bestsellerów Empiku” w kategorii hip-hop. Materiał został także nominowany do tegorocznych Fryderyków, w kategorii „Album roku hip-hop”.

“Wojtek Sokół” to pierwszy w pełni solowy album Sokoła.

Na płycie usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz gości stanowiących pierwszą ligę i przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz oczywiście – hip-hopowej. Sokół stawia na różnorodność pod każdym względem – od grona zaproszonych do współpracy producentów i ich muzycznej stylistyki, po klimat  każdego z utworów. Do tego – jakość, liryczna pomysłowość i nieprzewidywalność narracji, do której przez lata przyzwyczaił publiczność Sokół.

Taco Hemingway, PRO8L3M i Hewra – to goście płyty reprezentujący hip-hopową część sceny. W refrenach utworów usłyszymy najciekawsze głosy młodego pokolenia muzyki rozrywkowej takie jak: Igo znany z zespołu Clock Machine i duetu z Bass Astral, Lena Osińska z zespołu Sonar czy finalista The Voice of Poland – Mateusz Krautwurst. Na płycie znajduje się również utwór z wykorzystaniem głosu zmarłego tragicznie w 1991 roku legendarnego polskiego wokalisty Andrzeja Zauchy. Grono producentów zaproszonych do stworzenia albumu łączy reprezentantów sceny elektronicznej i alternatywnej. Usłyszymy takich artystów jak Pejzaż (Bartosz Kruczyński, znany z duetu Ptaki) czy Duit. Tuż obok znajdą się przedstawiciele współczesnej sceny rapowej jak Steez83 czy WOWO, a także berliński duet producencki Broke Boys i legendy takie jak Magiera czy DJ B.

 

Dodaj komentarz