Premiera płyty “1999 Harmolodic Odyssey”

1999 Harmolodic Odyssey: wyjątkowa płyta supergrupy w składzie Yanina Iwański, Gembalski, Majchrzak, Zduniak doczekała się premiery po ponad dwudziestu latach od nagrania.

Na rynku ukazał się właśnie wyjątkowy album. Jest to koncertowa płyta “1999 Harmolodic Odyssey” nagrana przez supergrupę w składzie Yanina, Gembalski, Majchrzak, Zduniak, która doczekała się swojej premiery po ponad dwudziestu latach od nagrania.

Płyta “1999 Harmolodic Odyssey” to album, który został zarejestrowany w trakcie niezwykłego spotkania artystycznego czterech fantastycznych muzyków: Janusza Yaniny Iwańskiego, Henryka Gembalskiego, Krzysztofa Majchrzaka oraz Michała Zduniaka.

Wspólny koncert całej czwórki odbył się 23 kwietnia 1999 roku w OPK Gaude Mater w Częstochowie, ale do tej pory nie doczekał się swojego wydania na nośniku fizycznym. Zgromadzony na płycie materiał koncertowy czekał ponad dwadzieścia lat, aby wreszcie ujrzeć światło dzienne w postaci płyty. Wewnątrz wydawnictwa dostępne są zdjęcia upamiętniające tamto wydarzenie.

Muzyka, którą Państwo usłyszycie na tej płycie, jest wynikiem niezwykłego spotkania, które szczęśliwie zostało zarejestrowane w 1999 roku. Nagrania czekały wiele lat na wydanie i dopiero teraz możemy podzielić się z Państwem naszą muzyką – opowiadają muzycy.

Kompozytorami wszystkich utworów są Janusz Yanina Iwański, Henryk Gembalski, Krzysztof Majchrzak oraz Michał Zduniak. Płyta została dedykowana pamięci tego ostatniego, który zmarł w maju 2009 roku.

 

Leave a Reply