Zapowiedź płyty “Będzie Głośno vol.2”

14 lutego trafi do sklepów nowa płyta radiowej Czwórki – „Będzie Głośno Vol.2”, która ukaże się pod naszym patronatem medialnym. Na krążku znajdzie się 15 utworów debiutujących artystów wybranych spośród piosenek zgłoszonych do konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!”.

Album „Będzie Głośno Vol.2” to 15 utworów nagranych przez finalistów konkursu Czwórki. Ta jedna płyta to zapis tego, co dzieje się „tu i teraz” wśród młodych polskich artystów, którzy działają poza głównym nurtem. Do konkursu w 2019 roku zgłoszono ponad 2000 utworów.

Piętnaście z nich, które znajdziecie na albumie, to przelot przez najróżniejsze gatunki, to również zapowiedź tego, w którym kierunku zmierza muzyka i jak może brzmieć w przyszłości. Czy wśród wykonawców na „Będzie Głośno Vol.2” jest przyszła gwiazda polskiej sceny? Tego dowiemy się niedługo.

Trudno było wybrać spośród tylu znakomitych debiutujących zespołów kilkanaście kompozycji, które ostatecznie znalazły się na tym albumie. Trudno z tego względu, że każdy, kto się do nas zgłosił, ma w sobie miłość do muzyki, taką naturalną i prawdziwą, którą słychać od pierwszego dźwięku. To, co mieści się na tym krążku, to utwory muzyków, którzy chcą grać, komponować, nie idą na kompromisy, nikt im niczego nie narzuca, niczego nie każe. W tej muzyce jest prawda. Tak brzmi polska scena niezależna.

„Prowadząc od 2016 roku audycję Będzie Głośno!, dostając zgłoszenia debiutantów, codziennie uświadamiam sobie to, jak bogaty mamy rynek w artystów, których większość z nas nie zna. Na tę płytę wybrałem różnorodne nagrania. Chcę pokazać Wam przekrój muzyczny utalentowanych muzyków, dla których ta płyta ma być przepustką do dalszej działalności, grania koncertów i zaistnienia w stacjach radiowych.
Dziękuję wszystkim artystom za każdy dźwięk, talent i szczerość w muzyce. Czuję, że to jest Wasz najpiękniejszy czas i teraz zaczyna się kolejna przygoda z muzyką.
Drodzy słuchacze!
Liczę na to, że ta płyta będzie Wam towarzyszyć każdego dnia i znajdziecie na niej dużo emocji. Zapraszam Was do słuchania i poznawania nowych zespołów w każdy piątek po godzinie 18 w radiowej Czwórce!
Będzie Głośno!”Damian Sikorski

Album ukaże się nakładem Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Audycja Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!” to program radiowy, który umożliwia debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony www.czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu.

Trzecią edycję konkursu „Wydaj płytę z Będzie głośno!” wygrała Sara Kordowska, której radiowa Czwórka wydała debiutancką płytę „Wszystko i nic” w październiku 2019 r. Teraz do sprzedaży trafi druga płyta składankowa „Będzie Głośno Vol.2”, zawierająca 15 utworów artystów wybranych spośród ponad 2000 zgłoszonych do trzeciej odsłony konkursu. Wśród nich znajdują się Sara Kordowska – zwyciężczyni, Melika – wyróżniona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą za tekst, a także zespół Jolokia nagrodzony przez ZAiKS za najlepszą muzykę.

Tracklista :
1. Sara Kordowska – Dom 2.0 (feat. Jacob Flâneur)
2. Tukej – Twardy reset
3. Honeycomb – Lot balonem
4. Jutuber – Rolling Stonesi w maluchu
5. Ray Book – Dead
6. Lampky – Dym, dym
7. POPtwory – Stupid
8. nastroje – Lato doskonałe
9. Jolokia – Miss Warsaw
10. Smth on point – Way i feel
11. Yorba – Miłość?
12. The Great White Lights – Come Again
13. JoBee Project – Burning Sense
14. Melika – Bluszcz
15. Audiostalker – Elektromiastogram

 

Leave a Reply