Rober Cichy & Goście na 24. OFPA 2020

23 lutego 2020 r. w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się koncert “Robert Cichy & GOŚCIE“, na który Robert zaprosił znakomitych artystów, z którymi od lat spotyka się na muzycznych drogach. Na scenie pojawią się: Ania Dąbrowska, Ania Rusowicz, Mariusz Lubomski, Mrozu, Phillip Bracken.

fot. Bartosz Kuśmierski

Wydarzenie to będzie koncertem galowym zakańczającym Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej. Różnorodność artystów, wysoki poziom muzyczny, wszechstronność repertuaru, znane utwory i premierowe wykonania, a także znakomity zespół – Marta Zalewska, która także wystąpi jako wokalistka ze swoją autorską piosenką i Asia Glubiak – perkusistka współtworząca na co dzień zespół Panienieczki oraz specjalny udział ojca Roberta – Jana Cichego (basisty jazz’owego znanego ze współpracy z Markiem Grechuta i legendarnym Extra Ball), siostry Roberta – Magdaleny Ziętek (na co dzień skrzypaczki Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach) oraz Krzysztofa Pacana (basisty jazz’owego nominowanego do Fryderyków w kategorii jazzowy debiut roku) to tylko wstęp do tego niepowtarzalnego wydarzenia muzycznego, które będzie miało miejsce 23 lutego 2020 r. podczas koncertu galowego OFPA w Rybniku.

Robert Cichy – gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który udzielił się na ponad 60 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie. W 2018 r. wydał swoją pierwszą solową, autorską płytę, która zyskała bardzo dobre recenzje oraz ciepłe przyjęcie publiczności, a w 2019 r. nagrodzona została dwiema statuetkami najważniejszej polskiej nagrody – Fryderykiem za “najlepszy album roku country/blues” oraz “najlepszą produkcję muzyczną country/blues”.

Premiera nowej płyty Roberta Cichego przewidziana jest w tym roku.

 

Leave a Reply